Հայտարարվում է «Կոնդ» թաղամասի զարգացման էսքիզ-նախագծի մրցույթ
ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակն ու ՀՀ քաղաքաշինության կոմիտեն հանդես են գալիս Երևան քաղաքի Կոնդ թաղամասի պատմաքաղաքաշինական միջավայրի զարգացման, վերակենդանացման, զբոսաշրջային ենթակառուցվածքների զարգացման նպատակով հայեցակարգային էսքիզ-նախագծի մշակման ճարտարապետաքաղաքաշինական մրցույթի կազմակերպման համատեղ նախաձեռնությամբ:
Հանրային իրազեկման նպատակով մրցութային փաթեթի նախագիծը տեղադրվում է www.minurban.am կայքում հետևյալ հղմամբ՝ http://minurban.am/am/announcements/others
Խնդրում ենք Ձեր առաջարկություններն ու դիտողությունները ներկայացնել [email protected] էլեկտրոնային հասցեին մինչև 2021 թվականի փետրվարի 1-ը՝ «Կոնդ. Քաղաք քաղաքի մեջ» վերտառությամբ:

Объявлен конкурс на эскиз-проект развития квартала Конд
Офис вице-премьера Тиграна Авиняна и Комитет по градостроительству Армении выступают с совместной инициативой по организации архитектурно-градостроительного конкурса по разработке концептуального эскиза-проекта развития историко-градостроительной среды в квартале Еревана Конд.
“Для информирования общественности проект конкурсного пакета размещен на сайте www.minurban.am по следующей ссылке: http://minurban.am/am/announcements/others
Свои предложения и замечания просим представлять на электронный адрес [email protected] под заголовком “Конд. Город в городе” до 1 февраля 2021 года”, - говорится в сообщении офиса вице-премьера.