Փաշինյանը քաղաքական ջրի երեսին մնալու համար պատրաստ է կրկին վտանգել Հայաստանի անվտանգությունը․ Գորգիսյան (տեսանյութ)
«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանը,  «Ա1+»-ի հետ զրույցում անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի  մոսկովյան այցին և եռակողմ հանդիպմանը, շեշտեց, թե որևէ լավ սպասելիք չունի․
«Ինչպես հրապարակային ասվել է, խոսքը ճանապարհների ապաշրջափակման մասին է, իսկ դա առաջին հերթին անվտանգային խնդիրներ է առաջացնում, որովհետև եթե Սյունիքի հյուսիսով անցնեն ճանապարհներ, այլ մարզերով անցնեն ճանապարհներ, հարց է առաջանում՝ այս պարագայում ինչպե՞ս ենք մենք անվտանգություն ապահովելու, ինչպե՞ս ենք վերահսկելու, որ դիվերսիոն խմբեր չներթափանցեն, ամեն նոր քայլով Փաշինյանը մեծացնում է անվտանգային ռիսկերը մեր երկրի համար»։
Գորգիսյանը համոզված է՝ այս հանդիպումից մենք կարող ենք ստանալ նվազագույնը, որովհետև Փաշինյանը շարունակում է մնալ նույն պարտված ղեկավարը, ով ստորագրել է խայտառակ կապիտուլյացիոն պայմանագիրը․
«Նա եթե մի քիչ սիրեր մեր հայրենիքը, մի քիչ նվիրված լիներ ՀՀ-ին, հենց ամսի 10-ին հրաժարական կտար՝ թույլ տալով, որ գա մեկ այլ մարդ, ով կունենա շանս՝ մեկ այլ բան բանակցելու»։
Մեր դիտարկմանը, թե կարծիքներ են հնչում, որ գործնթացը սկսվել է Փաշինյանի օրոք, և նա էլ պետք է հասցնի ավարտին, Գորգիսյանն արձագանքեց․
«Այդ տրամաբանությամբ մենք կարող էինք Ռոբերտ Քոչարյանին հավերժ թագավոր կարգել, որովհետև նա բանակցում էր լավ, թող բանակցեր մինչև վերջ, կամ նույն կերպ Լևոն Տեր-Պետրոսյանին կարգեինք հավերժ, որովհետև նրա օրոք էր պատերազմը, սա անտրամաբանական մոտեցում է»։
Ինչ վերաբերում է արտահերթ ընտրությունների անցկացման վերաբերյալ Նիկոլ Փաշինյանի առաջարկին, Գորգիսյանն ասում է․
«Փաշինյանը կրկին ուզում է անել պետության և պետականության դեմ քայլ միայն մի պատճառով, որովհետև իր հաշվարկներով ինքը հիմա ունի ավելի շատ վարկանիշ, քան կարող է ունենալ, օրինակ, մեկ տարի հետո։ Հիմա ասում է՝ եթե գնամ, Քոչարյանը կգա, ու այդ վախով ժողովրդից պոկելու է հնարավորինսս շատ ձայներ»։
Գորգիսյանը պնդում է՝ Փաշինյանը քաղաքական ջրի երեսին մնալու համար պատրաստ է կրկին վտանգել Հայաստանի անվտանգությունը։

Пашинян, чтобы остаться на плаву, готов вновь поставить под угрозу безопасность Армении: Горгисян (видео)
Секретарь фракции «Светлая Армения» Геворг Горгисян, затронув в беседе с «А1+» визит Никола Пашиняна в Москву и трехстороннюю встречу, подчеркнул, что у него нет хороших ожиданий:
«Как было сказано публично, речь о разблокировании дорог, а это в первую очередь вызывает проблемы безопасности, потому что если по северу Сюника будут проходить дороги, по другим регионам будут проходить дороги, возникает вопрос: как в таком случае мы будем обеспечивать нашу безопасность? Как будем контролировать, чтобы не проникали диверсионные группы? С каждым новым шагом Пашинян увеличивает риски для безопасности нашей страны».
Горгисян уверен: от этой встречи мы сможем получить минимум, потому что Пашинян продолжает оставаться тем же проигравшим руководителем, который подписал позорный капитуляционный договор:
«Если б он немного любил нашу родину, немного был предан РА, 10-го же числа подал бы в отставку, позволив, чтобы пришёл человек, у которого был бы шанс вести переговоры по-другому».
На наше наблюдение о том, что звучат мнения, что процесс начался при Пашиняне, и он должен довести его до конца, Горгисян ответил:
«По этой логике мы могли бы Роберта Кочаряна поставить царём навеки, потому что он хорошо вёл переговоры, пусть вёл бы их до конца, или того же Левона Тер-Петросяна поставили навеки, потому что война была при нём, это - нелогичный подход».
Касательно предложения Никола Пашиняна о внеочередных выборах, Горгисян говорит:
«Пашинян вновь хочет сделать шаг против государства и государственности по одной лишь причине, потому что, по его расчётам у него сейчас более высокий рейтинг, чем он сможет иметь, к примеру, через год.  Сейчас говорит: если уйду, придёт Кочарян, и на этом страхе вырвет у народа максимально возможное количество голосов».
Горгисян утверждает: Пашинян, чтобы остаться на плаву, готов вновь поставить под угрозу безопасность Армении.