Արայիկ Հարությունյանն այցելել է հայրենիք վերադարձած և բուժօգնություն ստացող ՊԲ 6 ժամկետային զինծառայողներին (տեսանյութ)
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 21-ին ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի հետ այցելել է մայրաքաղաքի բուժհաստատություններից մեկում բուժօգնություն ստացող ՊԲ 6 ժամկետային զինծառայողներին, ովքեր Հայրենիք են վերադարձել նախօրեին՝ շուրջ 70 օր անհայտության մեջ գտնվելուց հետո:
Երկրի ղեկավարը հետաքրքրվել է նրանց առողջական վիճակով, զրուցել կազդուրման փուլում գտնվող տղաների հետ, հավաստիացրել, որ անհրաժեշտության պարագայում պետությունը կկազմակերպի նրանց բուժումն արտասահմանյան առաջատար կլինիկաներում: Բժիշկները վստահեցրել են, որ տղաների կյանքին վտանգ չի սպառնում, սակայն որոշ ժամանակ նրանք պարտադիր պետք է գտնվեն մասնագետների հսկողության տակ:

Президент Арцаха посетил вернувшихся на Родину и считающихся пропавшими без вести 6 военнослужащих (видео)
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 21 декабря вместе с вице-премьером Армении Тиграном Авиняном посетили считающихся пропавшими без вести 6 военнослужащих Армии обороны, которые проходят лечение в одном из столичных медицинских учреждений и которые вчера вернулись на Родину.
Араик Арутюнян поинтересовался состоянием их здоровья, побеседовал с выздоравливающими парнями и заверил, что в случае необходимости государство организует их лечение в ведущих зарубежных клиниках. Врачи заверили, что жизни парней ничего не угрожает, но какое-то время они должны находиться под наблюдением специалистов.