Վազգեն Մանուկյանին վարչապետի թեկնածու առաջադրելու հարց մեզ հետ չի քննարկվել․ Գևորգ Գորգիսյան
Ցանկացած քաղաքական ուժ իրավունք ունի ունենալ վարչապետի իր թեկնածուն, բնականաբար, մենք էլ ունենք մեր թեկնածուն, և երբ կգա առաջադրման պահը, կքննարկենք։ Այս մասին «Ա1+»-ի հետ զրույցում նշեց ՀՀ ԱԺ ԼՀԿ պատգամավոր Գևորգ Գորգիսյանը՝ անդրադառնալով 17 ուժերի միասնական առաջարկած թեկնածուին՝ Վազգեն Մանուկյանին։
«Վազգեն Մանուկյանի՝ որպես վարչապետի թեկնածու առաջադրելու հարց չի քննարկվել, մեզ տեղյակ է պահվել, որ իրենց թեկնածուն Վազգեն Մանուկյանն է, հարգանքով ենք մոտենում»։
Գորգիսյանի խոսքով՝ ժամանակը կգա, վարչապետի թեկնածուի հարցը կքննարկեն քաղաքական ուժերի հետ․
«Ժամանակը կգա, կքննարկենք, միգուցե մեր թեկնածուն ավելի լավն է, և 17 ուժերը համաձայնեն մեր թեկնածուին սատարել»։
Հիշեցնենք, որ Հայրենիքի փրկության շարժման խորհուրդը նիստ է գումարել և որոշում կայացրել վարչապետի միասնական թեկնածու առաջադրել Վազգեն Մանուկյանին։

Вопрос выдвижения Вазгена Манукяна кандидатом в премьер-министры с нами не обсуждался: Геворг Горгисян
Любая политическая сила имеет право иметь своего кандидата в премьер-министры, разумеется, у нас есть свой кандидат, и когда наступит время выдвижения – обсудим. Об этом в беседе с «А1+» отметил депутат НС РА от ПСА Геворг Горгисян, обратившись к единому кандидату, выдвинутому 17-и силами, Вазгену Манукяну.
«Вопрос выдвижения Вазгена Манукяна кандидатом в премьер-министры с нами не обсуждался, нас проинформировали, что их кандидат – Вазген Манукян, мы подходим с уважением».
По словам Горгисяна, придёт время, вопрос кандидата в премьеры обсудят с политическими силами:
«Придёт время, обсудим, может, наш кандидат лучше, и 17 сил согласятся поддержать нашего кандидата».
Напомним, что Совет спасения Отечества созвал заседание, на котором принял решение провозгласить единым кандидатом в премьер-министры Вазгена Манукяна.