«ԱԱԾ աշխատակիցների՝ համակարգը զանգվածաբար լքելուն վերաբերող շահարկումներն իրականությանը չեն համապատասխանում»
ԱԱԾ աշխատակիցների՝ համակարգը զանգվածաբար լքելու մասին ապատեղեկատվություն տարածող հրապարակումների վերաբերյալ
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության նախկին աշխատակցի համապատասխան հայտարարության և վերջինիս հիման վրա մամուլի տարբեր հրապարակումների վերաբերյալ տեղեկացնում ենք հետևյալը.
www. facebook.com սոցիալական ցանցի անձնական էջում ՀՀ ԱԱԾ նախկին աշխատակից Գրիգորի Թավադյանի հայտարարության հիման վրա պատրաստված և նույն այդ հայտարարության մեջ նշված դրդապատճառներով ԱԱԾ աշխատակիցների՝ համակարգը զանգվածաբար լքելուն վերաբերող հրապարակումներն ու շահարկումներն իրականությանը չեն համապատասխանում:
Ավելին, անգամ հիշյալ հայտարարության հեղինակ-նախկին աշխատակցի ծառայողական պարտականությունները դադարեցվել են՝ հիմք ընդունելով նրա՝ նոյեմբերի 16-ին ներկայացրած զեկուցագիրը, որում նա բառացիորեն շարադրել է հետևյալը «Խնդրում եմ իմ դիմումի համաձայն, ինձ ազատ արձակել զինվորական ծառայությունից, այլ աշխատանքի անցնելու նպատակով»:
Կրկին հերքելով ՀՀ ԱԱԾ աշխատակիցների՝ համակարգը զանգվածաբար լքելու վերաբերյալ ստահոդ լուրերը՝ միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ 2020 թվականի նոյեմբերի 10-ից մինչ այս պահն ընդամենը 5 աշխատակիցներ աշխատանքից ազատվել են սահմանված տարիքը լրանալու կապակցությամբ, 3 աշխատակիցներ՝ այլ աշխատանքի անցնելու հիմքով, ինչպես նաև դադարեցվել են Արցախի Հանրապետությունում տեղի ունեցած պատերազմական գործողություններում հավերժ հերոսացած գործընկերների ծառայողական պարտականությունները:
Հիմք ընդունելով վերոգրյալը՝ զանգվածային լրատվության միջոցների մեր հարգարժան գործընկերներին խնդրում ենք զերծ մնալ չճշտված տեղեկություններ հրապարակելուց և վերջիններիս ներառմամբ տարաբնույթ մեկնաբանություններ կատարելուց:

«Слухи о массовом выходе сотрудников СНБ из системы не соответствуют действительности»
В СНБ Армении публикации о массовых выходах сотрудников из системы расценивают как дезинформацию. Служба национальной безопасности сообщает, что публикации и домыслы о массовом выходе сотрудников СНБ из системы, основанные на заявлении бывшего сотрудника СНБ Григория Тавадяна на личной странице социальной сети Facebook, не соответствуют действительности.
«Более того, обязанности автора вышеупомянутого заявления - бывшего сотрудника были прекращены на основании его рапорта от 16 ноября, в котором он буквально заявил следующее: "Прошу, согласно моему заявлению, освободить меня от военной службы для перехода на другую работу”. Опровергая в очередной раз ложные слухи о массовом уходе сотрудников СНБ из системы, вместе с тем сообщаем, что с 10 ноября 2020 года по настоящее время только 5 сотрудников были освобождены по причине достижения установленного возраста, 3 сотрудника - в связи с переводом на другую работу. Так же были прекращены служебные обязанности наших сотрудников, которые навсегда ставших героями войны в Республике Арцах. На основании вышеизложенного мы просим наших уважаемых медиа-партнеров воздерживаться от публикаций непроверенной информации, включая и различные комментарии», - говорится в сообщении СНБ.