Կայունացման ինչ-որ փուլից հետո կարելի է խոսել արտահերթ ընտրությունների մասին․ Նազելի Բաղդասարյան (տեսանյութ)
Որևէ իշխանություն հավերժ չէ, և ցանկացած իշխանություն պետք է հեռանա, երբ պահի հրամայականը գա։ Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Նազելի Բաղդասարյանը՝ միևնույն ժամանակ պնդելով, որ այս փուլում գերխնդիր ունենք երկրի ներքաղաքական վիճակը կայունացնելու։
Հարցին, թե ո՞ր փուլում է պատկերացնում, որ այս իշխանությունը կհեռանա, Բաղդասարյանն արձագանքեց․
«Այն փուլում, երբ կայուն իրավիճակ կլինի երկրում, և երկիրը պատրաստ կլինի որևէ եղանակով անցնցում անցկացնել ընտրությունները։ Կայունացման ինչ-որ փուլից հետո կարելի է խոսել արտահերթ ընտրությունների մասին՝ հաշվի առնելով նաև հասարակական տրամադրությունները»։
«Ա1+»-ի դիտարկմանը, թե ընդդիմությունն ասում է՝ կայունացում կլինի, երբ Փաշինյանը հրաժարական տա, Բաղդասարյանն արձագանքեց․
«Ես կարծում եմ, որ ընդդիմության քայլերը որևէ կերպ միտված չեն կայունացմանը։ Հիմա անկախ քաղաքական, կուսակցական պատկանելությունից՝ բոլորիս միակ կետը պետք է լինի հայրենիքը»։

После некоторого этапа стабилизации можно говорить о внеочередных выборах: Назели Багдасарян (видео)
Ни одна власть не является вечной, и любая власть должна уйти, когда настанет время. Об этом в беседе с журналистами в НС заявила депутат НС от фракции  «Мой шаг»  Назели Багдасарян, в то же время утверждая, что на данном этапе сверхзадачей является стабилизация внутриполитической ситуации в стране.
На вопрос, на каком этапе, по ее представлению, уйдет эта власть, Багдасарян ответила:
«На том этапе, когда в стране будет стабильная обстановка, и страна будет готова к тому, чтобы каким-либо образом провести выборы без потрясений. После некоторого этапа стабилизации можно говорить о внеочередных выборах, учитывая также настроения в обществе».
На наблюдение «А1+», что оппозиция говорит: будет стабильность, когда Пашинян подаст в отставку, Багдасарян ответила:
«Думаю, что шаги оппозиции не нацелены на стабилизацию. Сейчас, вне зависимости от политической, партийной принадлежности, единственным пунктом для всех нас должна быть родина».