«Այժմ ընթանում են անհայտ կորածների որոնման և զոհվածների մարմինների դուրսբերման աշխատանքներ»
Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորախմբի և «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի ներկայացուցիչների միջնորդությամբ այժմ ընթանում են անհայտ կորածների որոնման և զոհվածների մարմինների դուրսբերման աշխատանքներ։
Կողմերի հետ համաձայնեցված որոնողական աշխատանքները տեղի են ունենում ամենօրյա ռեժիմով՝ ընդգրկելով Արցախի սահմանային բոլոր ուղղությունները։
Գերիների վերադարձը և զոհվածների մարմինների փոխանակումը պետական մարմինների առաջնահերթություններից մեկն է, որի ուղղությամբ շարունակվում են համալիր ջանքերը, ինչի շրջանակներում նաև «Կարմիր խաչի» աշխատակիցներն այցելել են ռազմական գործողությունների հետևանքով Ադրբեջանում գտնվող գերեվարված զինծառայողներին ու քաղաքացիական անձանց:

«В настоящее время ведутся работы по поиску без вести пропавших и поиску тел погибших»
Сотрудники МККК посетили военнослужащих и гражданских лиц, находящихся в азербайджанском плену. Об этом сообщает Единый армянский информационный центр.
Отмечается, что при посредничестве миротворческого контингента Российской Федерации и Международного комитета Красного Креста в настоящее время ведутся работы по поиску без вести пропавших и поиску тел погибших.
Поисковые работы, согласованные со сторонами, проводятся в ежедневном режиме, охватывая все приграничные направления Арцаха. Возвращение пленных и обмен телами погибших является одним из приоритетов государственных органов, в направлении которого приложены все комплексные усилия.