Արա Այվազյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Լիտվայի արտգործնախարար Լինաս Լինկևիչուսի հետ
Նոյեմբերի 19-ին արտգործնախարար Արա Այվազյանը հեռախոսազրույց ունեցավ Լիտվայի արտգործնախարար Լինաս Լինկևիչուսի հետ:
Լիտվայի արտգործնախարարը շնորհավորեց իր պաշտոնակցին և մաղթեց ամենայն հաջողություն իր պատասխանատու առաքելության իրականացման գործում։ Երկուստեք համոզմունք հայտնվեց, որ փոխադարձ ջանքերի գործադրմամբ հայ-լիտվական հարաբերություններում առկա ներուժը կարող է լիարժեքորեն իրացվել։
Արտգործնախարարները մտքեր փոխանակեցին փոխադարձ կարևորություն ներկայացնող հարցերի շուրջ:
Նախարար Այվազյանն իր գործընկերոջը ներկայացրեց Ադրբեջանի կողմից Արցախի դեմ սանձազերծված պատերազմի հետևանքով Արցախում առաջացած հումանիտար ճգնաժամի հասցեագրման ուղղությամբ գործադրվող ջանքերը՝ այդ համատեքստում առանձնահատուկ ընդգծելով միջազգային հանրության պատշաճ արձագանքի և աջակցության կարևորությունը:

Ара Айвазян провел телефонный разговор с министром иностранных дел Литвы Линасом Линкявичусом
Состоялся телефонный разговор министра иностранных дел Республики Армения Ара Айвазяна с министром иностранных дел Литвы Линасом Линкявичусом.
Министр иностранных дел Литвы поздравил своего коллегу и пожелал успехов в выполнении его ответственной миссии. Обе стороны выразили уверенность в том, что совместными усилиями существующий потенциал армяно-литовских отношений может быть полностью реализован.
Министры иностранных дел обменялись мнениями по вопросам, имеющим взаимное значение.
Министр Айвазян представил своему коллеге усилия, предпринимаемые для нейтрализации гуманитарного кризиса в Арцахе после войны, развязанной Азербайджаном против Арцаха, подчеркнув в этом контексте необходимость надлежащих отзвуков и содействия со стороны международного сообщества.