1583952387_0_296_3115_2048_1920x0_80_0_0_fc0f3bb46a568f3efb6f2efb62abf595
Լեռնային Ղարաբաղում տարեկան առնվազն երկու անգամ կիրականացվի ռուս խաղաղապահների հերթափոխ, նշված է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի կողմից ստորագրված հրամանագրում, որում հստակեցվում են խաղաղության ապահովման մի շարք դրույթներ:
Ինչպես հայտնում է ТАСС-ը, հրամանագրով ՌԴ պաշտպանության նախարարությանը հանձնարարվում է տարեկան առնվազն երկու անգամ փոխարինել խաղաղապահ զորակազմի անձնակազմը, նաև ռազմական տեխնիկան՝ ըստ անհրաժեշտության:
Հրամանագրով սահմանվում է նաև խաղաղապահ գործունեության ֆինանսավորումը՝ ապահովելու նյութական սահմանված ծախսերը, որոնք կապված են զինծառայողների ապահովման հետ՝  ներառյալ դրամական նպաստների, լրացուցիչ երաշխիքների, փոխհատուցումների տրամադրումը, այդ թվում՝  նրանց ընտանիքի անդամներին՝ ՌԴ օրենսդրությանը համապատասխան:

1583952387_0_296_3115_2048_1920x0_80_0_0_fc0f3bb46a568f3efb6f2efb62abf595
В Нагорном Карабахе не менее двух раз в год будет проводиться смена российских миротворцев. Об этом говорится в указе, подписанном президентом России Владимиром Путиным, в котором уточняется ряд положений по обеспечению мира.
Указом Минобороны РФ поручается не реже двух раз в год проводить смену персонал миротворческого контингента, а также, по мере необходимости, и военной техники.
Указом устанавливается и финансирование миротворческой деятельности, обеспечения материальных расходов, связанных с обеспечением военнослужащих, включая предоставление денежных пособий, дополнительных гарантий, компенсаций, в том числе и членам их семей в соответствии с законодательством РФ.
Руководители Армении, России и Азербайджана подписали заявление о прекращении войны с 01: 00 10 ноября.