Շուշի-Քարին տակ հատվածում ինտենսիվ մարտեր են ընթացել թշնամական հայտնաբերված խմբավորումների դեմ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՆոյեմբերի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը ՊԲ ստորաբաժանումները պաշտպանողական մարտեր են վարել ճակատային գծի հարավ-արևելյան, հարավային և հարավ-արևմտյան ուղղություններում: Շուշի-Քարին տակ հատվածում ինտենսիվ մարտեր են ընթացել թշնամական հայտնաբերված խմբավորումների դեմ, որի արդյունքում վերջինս, կորցնելով մեծ քանակությամբ ուժեր, նահանջել է: Յուրային զորքերը զբաղեցրել են առավել նպաստավոր բնագծեր:
Նշված ժամանակահատվածում ճակատային գծի տարբեր ուղղություններում ոչնչացվել է թշնամական ուժերին պատկանող 1 տանկ, 4 միավոր ավտոտեխնիկա և 8 անօդաչու թռչող սարք: Հարավ-արևմտյան հատվածում ընթացող գործողությունների արդյունքում բանակային ստորաբաժանումները առգրավել են նաև թշնամական 1 տանկ և հրետանային միջոցներ: Մարտական գործողությունների վարման ամբողջ ընթացքում հակառակորդը շարունակել է ավիացիոն և հրթիռահրետանային հարվածներ հասցնել Արցախի Հանրապետության խաղաղ բնակավայրերին: Առավոտյան ճակատային գծի բոլոր հիմնական ուղղություններով թշնամական ուժերի հարձակման փորձերը վերսկսվել են:

На участке Шуши-Карин шли интенсивные бои с обнаруженными группировками противника
Поддержи А1+!В ночь с 8 на 9 ноября части Армии обороны Арцаха на юго-восточном, южном и юго-западном направлениях линии фронта вели оборонительные бои. Армия обороны сообщает, что на участке Шуши-Карин с обнаруженными группировками противника велись интенсивные бои, в результате чего последние, потеряв большое количество живой силы, отступили. Нашим войскам удалось занять более благоприятные позиции.
За указанное время на разных направлениях линии фронта были уничтожены: 1 танк противника, 4 единицы боевой техники, 8 беспилотных летательных аппаратов. На юго-западном направлении армейские части реквизировали 1 танк противника и единицы артиллерии. На протяжении всех боевых действий Азербайджан продолжал наносить авиационные и ракетные удары по мирным населенным пунктам Республики Арцах. Утром противник возобновил попытки атако по всем основным направлениям линии фронта.