Արցախի մշակույթի մայրաքաղաքում ավերածություններն ու վնասի չափն անհաշիվ են․ ԱԻՊԾ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱդրբեջանի զինված ուժերը կրկին թիրախավորել են Ստեփանակերտը և Շուշին՝ պատճառելով քաղաքներին նյութական մեծ վնաս: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը:
«Խաղաղ բնակչության նկատմամբ Ադրբեջանը շարունակում է պատերազմական հանցագործությունները։ Օրվա ընթացքում կասետային հրթիռներ են արձակվել Ստեփանակերտի ուղղությամբ, ավերել ու նյութական մեծ վնաս պատճառել բնակիչներին։
Հրթիռներն ընկել են բնակելի տների վրա ու շենքերին հարող տարածքներում, վնասել տանիքները, պատշգամբներն ու ջարդել լուսամուտները։ Բարեբախտաբար` քաղաքացիական բնակչության շրջանում տուժածներ չկան։
Թշնամական ուժերի հաջորդ թիրախը Շուշին է։ Ադրբեջանաթուրքական հանցավոր ագրեսիայի հետևանքով Արցախի մշակույթի մայրաքաղաքում ևս ավերածություններն ու վնասի չափն անհաշիվ են»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

Разрушения и размер ущерба культурной столице Арцаха неисчислимы: ГСЧС
Поддержи А1+!Вооруженные силы Азербайджана обстреляли Степанакерт и Шуши, нанеся большой материальный ущерб городам. Об этом сообщила Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Арцаха.
«Азербайджан продолжает совершать военные преступления против мирного населения Арцаха. В течение дня в направлении Степанакерта были выпущены кассетные ракеты, в результате которого нанесли большой материальный ущерб мирным жителям.
Ракеты попали в жилые дома и прилегающие к ним территории, повредив крыши, балконы и выбив окна. К счастью, среди мирного населения жертв нет.
Следующая цель вражеских сил - Шуши. Из-за преступной агрессии Азербайджана и Турции разрушения и размер ущерба культурной столице Арцаха неисчислимы», - говорится в сообщении ГСЧС Арцаха.