Ալիեւը հայտարարել է, որ Հայաստանի վարչապետի հետ հանդիպելու իմաստ չի տեսնում
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը կարծում է, որ հայկական կողմը Լեռնային Ղարաբաղի բանակցությունների ժամանակ ոչ մի կոնկրետ բան չի առաջարկում։ ТАСС-ի փոխանցմամբ՝ նա հայտարարել է, որ խոսելով փոխզիջումների մասին՝ Հայաստանը կոնկրետ ոչինչ չի ասում, միայն ինքնորոշման մասին։
«Սակայն ինքնորոշումն իրենց կողմից փոխզիջում չէ»: Ալիեւը հայտարարել է, որ Հայաստանն ավելի կոնկրետ պետք է լինի իր դիրքորոշման մեջ:
«Բաքուն ակտիվ բախումների առաջին օրից սկսել է պահանջել հայկական կողմից ներկայացնել Ղարաբաղից ու հարակից շրջաններից զորքերի դուրսբերման հստակ ժամանակացույց: Եթե Հայաստանը մեզ լսեր, այսօրվա իրավիճակում չէինք հայտնվի: Հնարավոր է՝ այդ դեպքում պատերազմը կավարտվեր մեկ ամիս առաջ»:
Ալիեւը հայտարարել է, թե Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպելու իմաստ չի տեսնում:
«Վերջին երկու տարում ես նրա հետ բազմաթիվ հանդիպումներ եմ ունեցել, սակայն դրանք բոլորն անօգուտ ու անիմաստ են եղել՝ բացի առաջին հանդիպումներից»,- հայտարարել է նա։

1562890796_0_0_3077_1731_1920x0_80_0_0_9bf31856790921ec6dca6d9c0eda9917
Президент Азербайджана Ильхам Алиев считает, что армянская сторона не представила никакой конкретики на переговорах по Нагорному Карабаху. Как передает ТАСС, такое мнение он выразил в интервью испанскому агентству EFE.
«Говоря о компромиссах, Армения не говорит ничего конкретного, только о самоопределении. Но самоопределение не компромисс с их стороны», - приводит слова Алиева в четверг агентство АзерТАдж. По его мнению, армянская сторона должна быть более точной в своей позиции.
Именно поэтому, как отметил президент Азербайджана, Баку с первых дней активных столкновений потребовал у армянской стороны график вывода войск из Карабаха и окружающих его районов. «Если бы Армения прислушалась к нам и повела себя логично, мы бы не оказались в нынешней ситуации. Возможно, в этом случае война закончилась бы месяц назад», - добавил Алиев.
Президент Азербайджана также сообщил, что не видит смысла во встрече с премьер-министром Армении Николом Пашиняном. «В последние два года у меня были многочисленные встречи с ним, однако все они оказались бесполезными и бессмысленными, за исключением первых встреч», - отметил Алиев.