Իրենց խոստացել էին 2000 դոլար վարձավճար, որը սակայն չի վճարվել. գերեվարված իսլամիստ-ահաբեկչի հարցաքննությունը (տեսանյութ)
ՊԲ-ի ստորաբաժանումների կողմից գերեվարվել է հերթական ահաբեկիչը, որի անգամ հպանցիկ հարցաքննությունը որևէ կասկած չի թողնում ադրբեջանական ճակատային գծում ահաբեկիչների առկայության մասին:
Գերեվարված իսլամիստ-ծայրահեղական ահաբեկչի անունը Մհրեբ Մուհամմադ Ալշխերի է: Ծնունդով Սիրիայի Համմա քաղաքից:
Պատմում է, որ ամուսնացած է և ունի երեք երեխա: Խոստովանում է, որ Թուրքիայի կողմից 250 այլ ահաբեկիչների հետ միասին ադրբեջանաարցախյան ճակատային գծում է հայտնվել հոկտեմբերի 19-ին: Իրենց խոստացել էին 2000 դոլար վարձավճար, որը սակայն չի վճարվել:  Վիրավորվելուց հետո իրեն լքել են զինակիցները: Պատմում է, որ ճակատային գծում իրենք գնում են առջևից, իսկ 2-րդ, 3-րդ գծով արդեն առաջ են շարժվում ադրբեջանցի զինվորականները: Նախքան ռազմաճակատ բերվելը՝ մասնակցել են ճամբարային հավաքների, որտեղ իրենց հետ աշխատել են թուրք ռազմական հրահանգիչները:

Им обещали заплатить 2 000 долларов, но деньги не были выплачены: допрос захваченного террориста-исламиста (видео)
Подразделения Армии обороны Республики Арцах взяли в плен очередного террориста, даже беглый допрос которого не оставляет никаких сомнений в наличии террористов от Азербайджана на линии фронта.
Видеозапись допроса опубликовала пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян, сообщив, что захваченного террориста-исламиста зовут Мехред Мухаммад Алшхер. Он родом из сирийского города Хамма, женат и имеет троих детей. Он признается, что оказался на линии фронта 19 октября вместе с 250 другими террористами из Турции. Им обещали заплатить 2 000 долларов, но деньги не были выплачены. После получения ранения сотоварищ по оружию бросил его. Он рассказал, что они находятся на линии фронта, а азербайджанские военные  на 2-й и 3-й линиях. Перед тем, как попасть на фронт, они участвовали в  лагерных сборах, где с ними работали турецкие военные инструкторы.