123138890_370801344128085_344456303386912076_n
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում կայուն-լարված օպերատիվ իրադրությունն էական փոփոխությունների չի ենթարկվել:
Կեսգիշերից հետո և վաղ առավոտյան հակառակորդը վերսկսել է Արցախի Հանրապետության խաղաղ բնակավայրերի թիրախավորումը: Մասնավորապես թշնամական ուժերի կողմից համազարկային կրակի  «Սմերչ» համալիրներից հրթիռակոծության են ենթարկվել Ստեփանակերտը,  Շուշին և հարակից խաղաղ բնակավայրերը:
Քիչ առաջ ՊԲ-ի հակաօդային պաշտպանության ուժերի կողմից ոչնչացվել է թշնամական հերթական «Բայրաքթար» տիպի հարվածային անօդաչուն:
ՊԲ ստորաբաժանումները շարունակում են վստահորեն իրականացնել առաջադրված մարտական խնդիրները՝ օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը պահելով վերահսկողության տակ:

123138890_370801344128085_344456303386912076_n
В ночь с 28 на 29 октября в зоне арцахо-азербайджанского конфликта стабильно-напряженная оперативная ситуация не претерпела существенных изменений.
“После полуночи и ранним утром Азербайджан возобновил обстрел мирных населенных пунктов Республики Арцах. Степанакерт, Шуши и близлежащие мирные населенные пункты были подвергнуты ракетным ударам из систем залпового огня “Смерч”.
Несколько минут назад силами ПВО Армии обороны Арцаха был уничтожен очередной вражеский ударный БПЛА “Байрактар”.
Подразделения Армии обороны продолжают уверенно выполнять поставленные боевые задачи, держа под контролем оперативно-тактическую ситуацию”, - отмечает МО Арцаха.