122745552_1431830930339478_4338428259038363070_n
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 27-ին ընդունել է հումանիտար առաքելությամբ Արցախ այցելած Ղրիմի կամավորականների միության ղեկավար, տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչ Արմեն Մարտոյանին:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ Արցախի համար այս օրհասական պահին Սփյուռքի տարբեր գաղթօջախների միասնական և համախմբված պայքարը հայրենիքում ապրողներին մեծ ուժ ու եռանդ է տալիս: Արայիկ Հարությունյանը կարևոր է համարել նաև նմանօրինակ այցելությունները՝ ընդգծելով, որ Ղրիմի հայությունը ևս այդ երկրի ժողովրդի հետ դժվարին, բայց կենսական նշանակության ճանապարհ է անցել:
Արմեն Մարտոյանը շնորհակալություն է հայտնել նախագահին ջերմ ընդունելության համար և նշել, որ ղրիմահայությունը պատերազմական այս ծանր օրերին մեկ մարդու պես կանգնած է Արցախի քույր-եղբայրների կողքին:
Հանդիպմանը մասնակցում էին «Ղրիմի բարեկամներ» հայաստանյան ակումբի ղեկավար, «Սահմանադրական իրավունք միություն» կուսակցության նախագահ Հայկ Բաբուխանյանը և Արցախի Հանրապետության նախագահի գլխավոր խորհրդական-հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Ռուդիկ Հյուսնունցը:

Араик Арутюнян принял руководителя Союза добровольцев Крыма Армена Мартояна
Поддержи А1+!27 октября президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял руководителя Союза добровольцев Крыма, представителя местной армянской общины Армена Мартояна, посетившего Арцах с гуманитарной миссией.
Глава государства отметил, что в эти судьбоносные для Арцаха дни объединенная и сплоченная борьба, проводимая разными общинами армянской Диаспоры, придает силу и энергию тем, кто живет на Родине.
Араик Арутюнян отметил важность подобных посещений, подчеркнув, что армяне Крыма также прошли тяжелый, но жизненно важный путь вместе с народом этой страны.
Армен Мартоян выразил признательность президенту за теплый прием и отметил, что армяне Крыма в эти тяжелые дни войны стоят рядом со своими арцахскими братьями и сестрами.
Во встрече приняли участие руководитель клуба "Друзья Крыма" в Армении, председатель Союза "Конституционное право" Айк Бабуханян и главный советник президента Республики Арцах- посол по особым поручениям Рудик Уснунц.