Հակառակորդը «Սմերչ» համակարգից 1 հրթիռ է արձակել Մարտունու շրջանի Զարդարաշեն գյուղի ուղղությամբ
Չնայած ԱՄՆ-ում ձեռք բերված հրադադարի մասին նոր պայմանավորվածությանը՝ ադրբեջանական ուժերը գրոհ են ձեռնարկել հարավ-արևելյան հատվածում տեղակայված զորամասերից մեկի առաջնագծի ուղղությամբ՝ շարունակելով հրետակոծել նաև խաղաղ բնակավայրերը: Մասնավորապես ժամը 13:50-ի սահմաններում հակառակորդը <<Սմերչ>> տիպի համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգից 1 հրթիռ է արձակել Մարտունու շրջանի Զարդարաշեն գյուղի ուղղությամբ:
ՊԲ ստորաբաժանումները պաշտպանական մարտեր են մղում թշնամական ուժերի գրոհները կասեցնելու և վերջինիս ելման դիրքեր հետ շպրտելու համար:

Противник выпустил ракету системы «Смерч» в направлении села Зардарашен Мартунинского района
Поддержи А1+!Азербайджан из реактивной системы залпового огня “Смерч” в направлении села Зардарашен Мартунинского района выпустил одну ракету. Об этом сообщает Министерство обороны Республики Арцах.
“Несмотря на достигнутую в США новую договоренность о прекращении огня, азербайджанские силы предприняли атаку в направлении передовой одной из воинских частей на юго-востоке страны, продолжая обстреливать также и мирные населенные пункты. В частности, около 13:50 противник из реактивной системы залпового огня “Смерч” в направлении села Зардарашен Мартунинского района выпустил одну ракету.
Подразделения Армии обороны ведут оборонительные бои, чтобы остановить атаки вражеских сил и отбросить их на исходные позиции”, - сообщили в МО Арцаха.