Թուրքական F-16 ինքնաթիռներ են նույնականացվել Ադրբեջանի Գաբալա ավիաբազայում
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱդրբեջանի Գաբալա ավիաբազայում նույնականացվել են թուրքական F-16 բազմաֆունկցիոնալ ինքնաթիռներ: Այս մասին հայտնում է Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախմբի «Ֆեյսբուք»-ի էջը:
«Թուրքական/ՆԱՏՕ-ական լրացուցիչ F-16-եր են նույնականացվել Ադրբեջանի Գաբալա ավիաբազայում»,- ասված է գրառման մեջ, որին կից հրապարակվել է Գաբալայի ավիաբազայում F-16 կործանիչների առկայությունը ֆիքսած արբանյակային լուսանկար:
Ռազմական փորձագետ Լեոնիդ Ներսիսյանը սոցիալական ցանցի իր էջում հայտնել է, որ F-16 ինքնաթիռները Գաբալայի ավիաբազայում հայտնաբերել է ամերիկյան արբանյակային Maxar Technologies ծառայությունը:

На авиабазе Габала в Азербайджане выявлены турецкие самолеты F-16
На авиабазе Габала в Азербайджане выявлены турецкие многофункциональные самолеты F-16. Oб этом говорится на странице Армянского национального комитета Америки в Facebook.
«Обнаружены и другие турецкие/натовские F-16 на авиабазе Габала в Азербайджане», - говорится в сообщении, в котором также опубликовано спутниковое фото истребителей F-16 на авиабазе Габала.
Военный эксперт Леонид Нерсисян сообщил на своей странице в социальной сети, что самолеты F-16 были выявлены спутниковой службой США Maxar Technologies на Габалинской авиабазе.