Կորոնավիրուսով վարակի 2474 նոր դեպք` մեկ օրում
Հայաստանում հոկտեմբերի 23-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 2474 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 73 310-ի:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 14 քաղաքացի, մահացածների թիվը 1145 է:
Մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան 2 դեպք: Հոկտեմբերի 23-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 329 է: Ընդհանուր առմամբ, մեկ օրում մահացել է 16 մարդ, իսկ մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 1474-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 489 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 50 276, փաստացի բուժվողներինը՝ 21 560 (մեկ օրում ավելացել է 1969-ով): Մեկ օրում արվել է 5760 թեստ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 368 053 թեստ:

2 474 новых случая коронавируса за сутки
Поддержи А1+!По состоянию на 23 октября в Армении всего подтверждено 73 310 случаев COVID-19, 50 276 выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 21 560 пациентов. За последние сутки проведено 5 760 тестов, а в общем счете 368 053.
Таким образом, подтверждено 2 474 новых случая COVID-19, выздоровели 489 пациентов.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 1 145 летальных исходов (увеличились на 14).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончались женщины 58, 77, 74, 87, 69, 72 лет и мужчины 67, 57, 83, 66, 61, 72, 96, 74 лет. Все имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано 2 случая смерти пациентов с диагнозом COVID-19, в которых смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев - 318.