Լավրովն առանձին հանդիպումներ է ունեցել ՀՀ եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հետ
ՌԴ Արտաքին գործերի նախարարությունից հայտնում են, որ հոկտեմբերի 20-ին և 21-ին Մոսկվայում տեղի ունեցան Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարի առանձին հանդիպումներ: ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը առանձին հանդիպումներ է ունեցել ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի եւ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Բայրամովի հետ:
Բանակցությունների ընթացքում քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարի ռեժիմի վերաբերյալ նախկինում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարմանն ու դրա կայուն կարգավորման համար պայմանների ստեղծմանն առնչվող հրատապ հարցեր:

Лавров провел отдельные встречи с министрами ИД РА и Азербайджана
Поддержи А1+!Помимо недавних телефонных разговоров президента России Владимира Путина с премьер-министром Армении Николом Пашиняном и президентом Азербайджана Ильхамом Али, 20 и 21 октября в Москве министр иностранных дел России Сергей Лавров встретился со своим армянским коллегой Зограбом Мнацаканяном и министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым.
В ходе переговоров обсуждались неотложные вопросы достигнутых ранее договоренностей о прекращении огня в зоне нагорно-карабахского конфликта, а также темы, связанные с созданием условий, необходимых для всеобъемлющего урегулирования.