Արցախը պատրաստ է փոխադարձ հիմունքներով պահպանել մարդասիրական հրադադարը
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության ԱԳՆ-ն հայտարարություն է տարածել մարդասիրական հրադադարի պայմանները փոխադարձ հիմունքներով պահպանելու պատրաստակամության վերաբերյալ։
Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունը ողջունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ պետությունների և Հայաստանի ջանքերը՝ ուղղված ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության գոտում կրակի դադարեցմանը և լարվածության նվազեցմանը։
«Արցախի Հանրապետությունը հաստատում է իր պատրաստակամությունը՝ փոխադարձ հիմունքներով պահպանելու մարդասիրական հրադադարի պայմանները՝ 2020 թ․ հոկտեմբերի 10-ի Մոսկվայի հայտարարության և հոկտեմբերի 17-ի պայմանավորվածությունների համաձայն» ասվում է հայտարարության մեջ։

Арцах готов соблюдать гуманитарное перемирие на взаимной основе
Министерство иностранных дел Республики Арцах выступило с заявлением о готовности соблюдать гуманитарное перемирие на взаимной основе. В заявлении МИД Арцаха говорится:
“Приветствуем усилия государств-сопредседателей Минской группы ОБСЕ и Республики Армения, направленные на прекращение огня и деэскалацию напряженности в зоне азербайджано-карабахского конфликта. Республика Арцах подтверждает свою готовность соблюдать на взаимной основе условия гуманитарного перемирия в соответствии московским заявлением от 10 октября 2020 года и достигнутыми 17 октября договоренностями”.