Չթողնելով մարտական դիրքը՝ անձնական խիզախությամբ, ինքնուրույն մարտական խնդիրներ են իրականացրել. հերոս հրետանավորները
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀերոս հրետանավորները
2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին, գտնվելով շրջափակման մեջ, վտանգը հաշվի չառնելով և չթողնելով մարտական դիրքը, անձնական խիզախությամբ, ինքնուրույն մարտական խնդիրներ են իրականացրել և հակառակորդի կենդանի ուժն ու ռազմական գույքը ոչնչացրել 82 միլիմետրանոց ականանետային մարտկոցի կառավարման դասակի հրամանատար, լեյտենանտ Սասուն Հակոբյանը, դասակի հրամանատար, ավագ լեյտենանտ Արթուր Աբրահամյանը, նշանառու, շարքային Միքայել Մանուկյանը: Երեքն էլ ներկայացված են ԱՀ <<Արիության համար>> մեդալների:

Не оставив боевое расположение, проявив личную отвагу, самостоятельно выполнили боевые задачи: артиллеристы–герои
За проявленную личную отвагу, самостоятельное выполнение боевых задач трое военнослужащих  представлены к медали Республики Арцах “За отвагу”.
«Командир взвода управления 82-миллиметровой минометной батареей, лейтенант Сасун Акопян, командир взвода, старший лейтенант Артур Абрамян, наводчик, рядовой Микаел Манукян 27 сентября 2020 года, находясь в блокаде, не принимая во внимание опасность и не оставив боевое расположение, проявив личную отвагу, самостоятельно выполнили боевые задачи и уничтожили живую силу и военную технику противника. Все трое представлены к медали Республики Арцах “За отвагу”»- сообщили в Армии обороны Арцаха.