Հակառակորդը նենգաբար փորձում է փոխել իրավիճակը մինչև մարդասիրական նպատակներով հայտարարված կրակի դադարեցումը. ՊԲ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՊաշտպանության բանակից հայտնում են.
«Ռուսաստանի Դաշնության, Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարների հայտարարությունից հետո հարավային ուղղությամբ հակառակորդի կողմից ուժգնացել է ԱԹՍ-ի օգտագործումը։
ՊԲ ստորաբաժանումները կասեցնում են հակառակորդի բոլոր գրոհները ՝ պատճառելով մարդուժի և ԱԹՍ-ի մեծ կորուստներ։
Հակառակորդը նենգաբար փորձում է փոխել իրավիճակը մինչև հոկտեմբերի 10-ի ժամը 12:00-ից մարդասիրական նպատակներով հայտարարված կրակի դադարեցումը։

Противник коварно пытается изменить ситуацию до прекращения огня, объявленного в гуманитарных целях: MO
Поддержи А1+!После заявления министров иностранных дел Российской Федерации, Республики Армения и Азербайджанской Республики на южном направлении противник усилил использование БПЛА. Подразделения Армии обороны отражают все атаки противника, нанося большие потери в живой силе и БПЛА. Противник коварно пытается изменить ситуацию до прекращения огня, объявленного в гуманитарных целях с 12:00, 10 октября. Подразделения Армии обороны Арцаха готовы пресечь наступательные намерения противника.