Արգիշտի Քյարամյանն ազատվել է ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնից
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Ազգային անվտանգության մարմինների մասին» օրենքի 4.1-ին հոդվածի 1-ին մասի.
Արգիշտի ՔՅԱՐԱՄՅԱՆԻՆ ազատել Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պաշտոնից»:
Նախագահի մեկ այլ հրամանագիրը.
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 139-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» օրենքի 23-րդ հոդվածի 1-ին և 3-րդ մասերի.
Միքայել ՀԱՄԲԱՐՁՈՒՄՅԱՆԻՆ նշանակել Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող»:

67482519_882553715464687_6825244834878455808_n
Указом Президента Армении Армена Саркисяна от 8 октября Аргишти Кярамян освобожден от должности директора Службы национальной безопасности Армении, временно исполняющим обязанности директора службы назначен Микаел Амбарцумян.
“Принимая за основу предложение премьер-министра, согласно части 1 статьи 133 Конституции, а также части 1 статьи 4.1 Закона Республики Армения “Об органах национальной безопасности”,
освободить Аргишти Кярамяна от должности директора Службы национальной безопасности Армении”, - говорится в указе президента.
“Принимая за основу предложение премьер-министра, согласно части 1 статьи 139 Конституции, а также части 1 и 3 статьи 23 Закона Республики Армения “О службе в органах национальной безопасности”, назначить Микаела Амбарцумяна временно исполняющим обязанности директора Службы национальной безопасности Армении.