Մոտ օրերին ամեն ինչ կարող է իր տրամաբանական ավարտին հասնել. Արծրուն Հովհաննիսյան (տեսանյութ)
ՀՀ Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը այսօր հրավիրված ասուլիսում նշեց, որ մոտ օրերին ամեն ինչ կարող է իր տրամաբանական ավարտին հասնել, անդրադառնալով Ջաբրայիլի ուղղությամբ հաջողությունների մասին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանը:
«Այսօր և երեկ բեկումնային մարտեր էին, դրա համար վարչապետը նշել է, որ դրանք կարող են ավարտվել կոնկրետ իրավիճակով: Դրանք շատ համառ են` մեծաքանակ ուժերի կիրառմամբ: Կարող է մոտ օրերին ամեն ինչ իր տրամաբանական ավարտին հասնել»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
Անդրադառնալով այսօրվա մարտերին Հովհաննիսյանն ասաց, որ մինչև կեսօր` Արցախի և Ադրբեջանի շփման գծում մարտական գործողությունների ընթացքում հայկական կողմը ոչնչացրել է Ադրբեջանի 260-280 զինծառայողի և ոչ զինծառայողի` ահաբեկչի:
«Այսօր մինչև կեսօր հակառակորդը ունեցել է 260-280 զինծառայողի ու ահաբեկիչների կորուստ: Ունեցել է 60-80 զրահատեխնիկայի կորուստ, զգալի թվով նաև սարքին վիճակում զրահատեխնիկա է մնացել մեր ԶՈՒ-ի ձեռքին»,- ասաց Հովհաննիսյանը:

В ближайшие дни все может достичь своего логического завершения: Арцрун Ованнисян (видео)
Представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян отметил, что в ближайшие дни все может достичь своего логического конца. Об этом Ованнисян сказал на пресс-конференции 7 октября, коснувшись заявления премьер-министра Армении Никола Пашиняна об успехах в направлении Джабраила.
«Сегодня и вчера были прорывные бои, поэтому премьер-министр отметил, что они могут закончиться конкретной ситуацией. Они очень упорные, применяется много сил. В ближайшие дни все может достичь своего логического завершения», - сказал Ованнисян.
Представитель Минобороны отметил, что очень скоро боевые действия и героические поступки этих дней будут написаны золотыми буквами.