LXH_Zinanshan.5f7b07be8585a
Շարքային Կարեն Ալեքսանյանը, դրսևորելով մարտական բարձր վարպետություն ու սառնասրտություն, կարողացել է դյուրակիր զենիթահրթիռային համալիրով ոչնչացնել թշնամական 4 ԱԹՍ, ինչի համար ներկայացվել է <<Արիության համար>> մեդալի: Վերջինիս զինակիցները՝ շարքային Մարտին Բաղդասարյանն ու Մակիչ Աղաջանյանը <<Մարտական ծառայություն>> մեդալների են ներկայացվել յուրաքանչյուրը երկուական ԱԹՍ խոցելու համար: Հակաօդայինների սխրանքները շարունակվում են:
Թշնամական 2 տանկ խոցելու համար մայոր Հայասեր Դալլաքյանը ներկայացվել է <<Մարտական խաչ>> 2-րդ աստիճանի շքանշանի: Նույն կարգի շքանշանների են ներկայացվել նաև կրտսեր սերժանտ Աշոտ Եսայանը, 2 տանկ ու 2 ավտոտեխնիկա, և կրտսեր սերժանտ Հրաչ Հայրապետյանը՝ հակառակորդի 2 տանկ խոցելու համար: Մայոր Միքայել Մովսիսյանն էլ <<Արիության համար>> մեդալի է արժանացել թշնամական զինուժին պատկանող 1 տանկ խոցելու համար: Հերոսական սխրանքները ճակատային գծի բոլոր հատվածներում շարունակվում են…:

LXH_Zinanshan.5f7b07be8585a
Армия обороны представила к награждению группу военнослужащих, отличившихся храбростью и героизмом в ходе войны, развязанной Азербайджаном против Арцаха.
В сообщении Армии обороны говорится, что рядовой Карен Алексанян, проявив высокое боевое мастерство и хладнокровие, с помощью переносного зенитного ракетного комплекса смог уничтожить 4 вражеских БПЛА, за что был награжден медалью “За отвагу”. Его боевые товарищи  Мартин Багдасарян и Макич Агаджанян были представлены к медалям “За боевую службу” за два сбитых БПЛА. Подвиги зенитчиков продолжаются. Майор Хаясер Даллакян награжден орденом “Боевой крест” 2 степени за поражение двух танков противника. Таким же орденом за поражение 2 танков и 2 боемашин противника награждены младший сержант Ашот Есаян и младший сержант Грач Айрапетян. Майор Микаел Мовсисян награжден медалью “За отвагу” за поражение танка, принадлежащего вражеской армии. Героические подвиги продолжаются на всех участках линии фронта.