Բոլոր այն քաղաքացիները, որոնք իրենց հարազատի գտնվելու վայրի կամ ճակատագրի մասին չունեն տեղեկություններ և փնտրում են, կարող են դիմել ՀՔԱՎ
Աջակցիր «Ա1+»-ին2020 թ․-ի սեպտեմբերի 27-ից Հայաստանի և Արցախի դեմ Ադրբեջանի բռնապետական ռեժիմի կողմից սանձազերծած պատերազմական գործողությունների ընթացքում բազմաթիվ զինծառայողների ճակատագրի, գտնվելու մասին նրանց հարազատները ժամանակին և անհրաժեշտ տեղեկություններ չեն կարողանում ստանալ։ Թեժ մարտական գործողությունների ընթացքում նման տեղեկությունները հաճախ հնարավոր չի լինում ձեռք բերել։ Սակայն ամեն մի քաղաքացու` իր հարազատի ճակատագրի մասին իրազեկվածությունը, տեղեկությունների ստացման իրավունքը պետք է երաշխավորված լինի։
Կարևորելով իրենց հարազատների ճակատագրի մասին տեղեկություններ ստանալու իրավունքի ապահովումը` հայտնում ենք նման տեղեկությունների հավաքագրման աշխատանքների իրականացման մասին՝ համապատասխան պետական մարմինների հետ աշխատանքներ կատարելու նպատակով:
Բոլոր այն քաղաքացիները, որոնք իրենց հարազատի գտնվելու վայրի կամ ճակատագրի մասին չունեն տեղեկություններ և փնտրում են, կարող են դիմել ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակ հետեւյալ հեռախոսահամարներով՝ 093339441, 093111615 կամ գրել հետեւյալ էլ-փոստի հասցեին՝ [email protected]

Граждане, не располагающие информацией о местонахождении и судьбе своих близких могут обратиться в Ванадзорский офис ХГА
В ходе развязанных с 27 сентября 2020 года военных действий диктаторским режимом Азербайджана, родственники многих военнослужащих не могут получить своевременную и необходимую информацию об их судьбе и местонахождении. Зачастую такую информацию невозможно получить во время ожесточенных боевых действий. Однако осведомленность каждого гражданина о судьбе своего родственника и право получения информации должны быть гарантированы.
Придавая важность праву  быть осведомленным о судьбе своих близких, мы сообщаем, что осуществляем сбор такой информации с целью выполнения работ с соответствующими государственными органами.
Все те граждане, которые не располагают информацией о местонахождении своего родственника, могут обратиться в Ванадзорский офис Хельсинской Гражданской Ассамблеи по телефонам: 093339441, 093111615 или написать на электронный адрес [email protected]