Ադրբեջանը Ստեփանակերտին հարվածում է նաև ինքնաթիռով. կան քաղաքացիական տուժածներ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀակառակորդը կրկին հարվածներ է հասցնում Արցախի մայրաքաղաք Ստեփանակերտին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Նորից հարվածներ են հասցվում, կան ավերածություններ, քաղաքացիական տուժածներ»,- նշում է Հովհաննիսյանը։
ՊՆ ներկայացուցիչն «Արմենպրես»-ին հայտնեց, որ ադրբեջանական կողմը Ստեփանակերտին հարվածել է նաև ինքնաթիռով:
Արցախի հետ շփման գծի ողջ երկայնքով սեպտեմբերի 27-ի վաղ առավոտյան Ադրբեջանն ակտիվ հրետակոծություն է սկսել: Հրետակոծվել են նաև խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում մայրաքաղաք Ստեփանակերտը, ինչի հետևանքով Արցախի տարբեր շրջաններում զոհվել են քաղաքացիական անձինք:

Азербайджан по Степанакерту наносит и авиаудары: среди гражданского населения есть пострадавшие
Поддержи А1+!Столица Арцаха - Степанакерт вновь под ударами. Об этом сообщает представитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
“Степанакерт вновь под ударами, есть разрушения и жертвы среди гражданского населения”, - отмечает Ованнисян.
Представитель МО сообщил «Арменпресс», что азербайджанская сторона по Степанакерту наносит и авиаудары.
Ранним утром 27 сентября Азербайджан по всей линии соприкосновения с Арцахом начал вести активный обстрел. Обстрелу подвергаются и мирные населенные пункты, в том числе и столица Степанакерт. В разных районах Арцаха погибают мирные жители.