Միջազգային հանրությունը հստակ արձանագրեց, որ ադրբեջանաթուրքական տանդեմը Արցախի ու Հայաստանի դեմ կռվում է վարձկան-ահաբեկիչների օգնությամբ. Նիկոլ Փաշինյան
«Վերջապես մեր դիվանագիտությունը խոշոր հաղթանակ տարավ։
Միջազգային հանրությունը հստակ արձանագրեց, որ ադրբեջանաթուրքական տանդեմը Արցախի ու Հայաստանի դեմ կռվում է վարձկան-ահաբեկիչների օգնությամբ։
Այսպիսով՝ արցախյան առաջնագիծը դառնում է քաղաքակրթական առաջնագիծ։ Արցախը կռվում է միջազգային ահաբեկչության դեմ, որի թիրախները տարանջատված չեն աշխարհքաղաքական սահմաններով։
Այդ ահաբեկչությունը հավասարաբար սպառնում է ԱՄՆ-ին ու Իրանին, Ռուսաստանին ու Ֆրանսիային եւ Արցախը, Հայաստանը, հայ ժողովուրդը կռվում են հանուն գլոբալ անվտանգության»։

Международное сообщество признало, что азербайджано-турецкий тандем воюет против Арцаха и Армении при помощи наемников-террористов: Никол Пашинян
Наша дипломатия одержала крупную победу. Об этом премьер-министр Армении Никол Пашинян написал на своей странице в Facebook.
«Международное сообщество признало, что азербайджано-турецкий тандем воюет против Арцаха и Армении при помощи наемников-террористов. Таким образом, арцахская передовая линия становится передовой линией цивилизации. Арцах воюет против международного терроризма, мишени которого не разделены геополитическими границами.
Теракты в равной степени угрожает США и Ирану, России и Франции. Арцах и Армения, армянский народ воюют во имя глобальной безопасности», - отметил Никол Пашинян.