Արցախում արտադրված բժշկական նշանակության պարագաներ՝ Լոս Անջելեսի «Chevy Chase» վիրաբուժության կենտրոնին
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱմերիկայի Միացյալ Նահանգներում Արցախի Հանրապետության Մշտական ներկայացուցչության տեղեկատվության համաձայն՝ Լոս Անջելեսի «Chevy Chase» վիրաբուժության կենտրոնին են փոխանցել Արցախի Հանրապետության կողմից ուղարկված՝ Արցախում արտադրված բժշկական նշանակության պարագաներ։ Այդ մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության Արտաքին գործերի նախարարությունից:
Վիրաբուժության կենտրոնի գլխավոր կառավարիչ Րաֆֆի Սարգսյանը երախտագիտություն է հայտնել Արցախի Հանրապետության Նախագահ Արայիկ Հարությունյանին, կառավարությանը և բոլոր նրանց, ովքեր աջակցել են կարևոր նշանակություն ունեցող նախաձեռնության իրականացմանը: Միևնույն ժամանակ, Րաֆֆի Սարգսյանը վստահեցրել է, որ «Chevy Chase» կենտրոնը կշարունակի Արցախին և Հայաստանին ցուցաբերվող աջակցությունը՝ թե՛ բուժանձնակազմի մասնագիտական վերապատրաստման և թե՛ անհրաժեշտ բժշկական սարքավորումների տրամադրման տեսքով՝ նպատակ ունենալով նպաստել առողջապահական համակարգի զարգացմանն ու կատարելագործմանը։

Произведенные в Арцахе принадлежности медицинского назначения – Центру хирургии «Chevy Chase» в Лос- Анджелесе
Поддержи А1+!По сообщению постоянного представительства Республики Арцах в Соединенных Штатах Америки, произведенные в Арцахе товары медицинского назначения, отправленные Республикой Арцах, были переданы в Центр хирургии “Chevy Chase” в Лос-Анджелесе.
Генеральный директор Центра хирургии Раффи Саркисян поблагодарил президента Республики Арцах Араика Арутюняна, правительство и всех, кто поддержал реализацию этой важной инициативы. В то же время Раффи Саркисян заверил, что “Chevy Chase Center” продолжит оказывать поддержку Арцаху и Армении, как в плане профессиональной подготовки медицинского персонала, так и в плане предоставления необходимого медицинского оборудования, с целью содействия развитию и совершенствованию системы здравоохранения армянских республик.