Վրաստանը կարևորում է հարաբերությունների զարգացումը Հայաստանի հետ. Սալոմե Զուրաբիշվիլի
Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին:
Նախագահ Զուրաբիշվիլին ընդգծել է, որ Վրաստանը մեծապես կարևորում է բարիդրացիական ու փոխշահավետ հարաբերությունների զարգացումը գործընկեր և բարեկամական երկրի՝ Հայաստանի հետ:
«Վստահ եմ, որ մեր երկու կառավարությունների միջև գերազանց համագործակցությունն ու ակտիվ փոխգործակցությունը հետագայում էլ կշարունակվեն և կզարգանան՝ ի շահ մեր երկու ժողովուրդների:
Համավարակը մարտահրավեր էր մեր երկու երկրների համար, սակայն լիահույս եմ, որ համակարգված ջանքերի շնորհիվ մեզ կհաջողվի դուրս գալ այս համաշխարհային ճգնաժամից, և կկարողանանք հաղթահարել հետագա սոցիալական ու տնտեսական դժվարությունները»,- ասվում է Վրաստանի նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
Սալոմե Զուրաբիշվիլին նախագահ Արմեն Սարգսյանին մաղթել է առողջություն և հաջողություններ, իսկ Հայաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում:

Грузия придает большое значение развитию отношений с Арменией: Саломе Зурабишвили
По случаю Праздника Независимости Республики Армения поздравительное послание президенту Республики Армену Саркисяну направила президент Грузии Саломе Зурабишвили.
Президент Зурабишвили подчеркнула, что Грузия придает большое значение развитию добрососедских и взаимовыгодных отношений с дружественной и партнерской страной - Арменией.
«Уверена, что прекрасное сотрудничество и активное взаимодействие между нашими двумя правительствами будет и впредь развиваться на благо наших двух народов.
Пандемия бросила вызов обеим нашим странам, но я надеюсь, что совместными усилиями мы сможем выйти из этого глобального кризиса и преодолеть дальнейшие социальные и экономические трудности», - отметила президент Грузии в поздравительном послании.
Саломе Зурабишвили пожелала президенту Армену Саркисяну крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Армении - мира и процветания.