Նուր-Սուլթանը և Երևանը զարգացնում են արդյունավետ համագործակցություն. Նազարբաեւի ուղերձը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը։
«Այսօր ձեր երկիրը վստահորեն շարժվում է քաղաքական և սոցիալ-տնտեսական առումով կայուն զարգացած պետություն կառուցելու ուղղությամբ: Հղում եմ իմ ջերմ բարեմաղթանքները Հայաստանին, որը Դուք գլխավորում եք, մաղթում հետագա դինամիկ զարգացում և բարգավաճում։
Հատկապես ուրախ եմ, որ Նուր-Սուլթանը և Երևանը զարգացնում են արդյունավետ համագործակցություն՝ հիմնված բարեկամության և փոխըմբռնման վրա: Վստահ եմ, որ ապագայում ևս մեր երկրների միջեւ երկկողմ համագործակցությունը կշարունակի ամրապնդվել:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և բարօրություն, իսկ Հայաստանի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

Нур-Султан и Ереван развивают плодотворное сотрудничество: послание Назарбаева
По случаю Праздника Независимости Республики Армения поздравительное послание президенту Республики Армену Саркисяну направил первый президент Казахстана Нурсултан Назарбаев.
«Сегодня ваша страна уверенно движется к построению стабильного в политическом и социально-экономическом плане государства. Направляю теплые пожелания возглавляемой Вами Армении, желаю дальнейшего динамичного развития и процветания.
Особенно рад, что Нур-Султан и Ереван развивают плодотворное сотрудничество, основанное на дружбе и взаимопонимании. Уверен, что двустороннее сотрудничество между нашими странами будет и впредь укрепляться.