Արմեն Սարգսյանն այցելել է Քեմբրիջի համալսարանի գիտական կենտրոն
Արձակուրդում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շարունակում է նաև գործնական հանդիպումներ ունենալ տարբեր ոլորտների ներկայացուցիչների հետ: Հանրապետության նախագահն այցելել է աշխարհահռչակ Քեմբրիջի համալսարանի գիտական կենտրոն:
Նախագահ Սարգսյանը հանդիպել է գիտական կենտրոնի ղեկավարության հետ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են հայկական կրթական և գիտահետազոտական կենտրոնների հետ համագործակցության հնարավորություններին՝ հաշվի առնելով Քեմբրիջի համալսարանի համաշխարհային ավանդույթները գիտության ու կրթության ասպարեզում և հայ գիտնականների ձեռքբերումներն ու նվաճումները գիտության ոլորտներում, ինչպես նաև կրթության աճող դերն ու նշանակությունը ժամանակակից աշխարհում:
Քննարկվել և նախնական պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել համագործակցության շուրջ համաձայնագիր ստորագրել մասնավորապես արհեստական բանականության, ժամանակակից տեխնոլոգիաների, այդ թվում՝ բիոտեխնոլոգիաների ոլորտում:

Армен Саркисян посетил Научный центр Кембриджского университета
Президент Республики Армения Армен Саркисян, находящийся в отпуске, также продолжает проводить деловые встречи с представителями различных сфер.
Армен Саркисян посетил всемирно известный Научный центр Кембриджского университета.
Президент Саркисян встретился с руководством Научного центра.
Собеседники коснулись возможностей сотрудничества с армянскими образовательными и исследовательскими центрами с учетом мировых традиций Кембриджского университета в области науки и образования, достижений армянских ученых в области науки, а также растущей роли и значения образования в современном мире.
Была достигнута предварительная договоренность о подписании соглашения о сотрудничестве, в частности, в области искусственного интеллекта, современных технологий, в том числе биотехнологий.