Վարչապետը Տավուշի սահմանամերձ մի քանի գյուղերի երեխաների համար խորոված է պատրաստել. լուսանկարներ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, տիկին Աննա Հակոբյանը, երեխաների՝ Աշոտ, Շուշան և Արփի Փաշինյանների հետ սեպտեմբերի 13-ին կառավարական առանձնատանը հյուրընկալել են Տավուշի մարզի սահմանամերձ Չինարի, Այգեպար, Ներքին Կարմիրաղբյուր գյուղերի 14 երեխաների: Այդ մասին հայտնում է Աննա Հակոբյանը Ֆեյսբուքի իր էջում:
2020 թվականի հուլիսյան իրադարձություններից հետ, երբ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանն այցելել էր վերոնշյալ գյուղերը, երեխաները տիկնոջ հետ հանդիպմանը ցանկություն էին հայտնել գալ Երևան և հանդիպել վարչապետ Փաշինյանին:

Премьер-министр готовил шашлыки для детей из приграничных сел Тавуша: фотографии
Премьер-министр Армении Никол Пашинян, госпожа Анна Акопян и дети Ашот, Шушан и Арпи Пашинян 13 сентября в правительственном особняке приняли 14 детей из приграничных сел Чинари, Айгепар, Неркин Кармирахпюр Тавушской области. Об этом на своей странице в Facebook написала супруга премьер-министра Армении Анна Акопян.
«В правительственном особняке мы принимали детей из нескольких приграничных сел Тавушской области. Премьер приготовил для малышей традиционный шашлык», - написала Акопян.
После июльских событий 2020 года, когда супруга премьер-министра Анна Акопян посетила вышеуказанные села, дети выразили желание приехать в Ереван и встретиться с премьер-министром Пашиняном.