Ռուստամ Բադասյանը հրաժեշտ է տվել ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան առաքելության ղեկավարին
Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն այսօր առցանց հանդիպման ընթացքում հրաժեշտ է տվել Հայաստանում առաքելությունն ավարտող ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան առաքելության տնօրեն Դեբորա Գրիզերին և շնորհակալություն հայտնել վերջինիս գերազանց համագործակցության համար։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան առաքելության տնօրենի պաշտոնակատար Դեյվիդ Հոֆմանը, արդարադատության նախարարի տեղակալ Քրիստիննե Գրիգորյանը, այլք։
Նախարարը բարձր է գնահատել Դեբորա Գրիզերի անձնական ներդրումը բարեփոխումների լայն օրակարգում ներառված ծրագրերը համատեղ ջանքերով իրականացնելու համար, մասնավորապես՝ կարևորել ԱՄՆ ՄԶԳ-ի աջակցությամբ գործող ԱՆ «Օրենսդրության զարգացման և իրավական հետազոտությունների կենտրոն» հիմնադրամի աշխատանքը, և հաջողություն մաղթել տիկին Գրիզերին հետագա գործունեության ընթացքում՝ հույս հայտնելով, որ Հայաստանից հեռանում է լավ տպավորություններով և վերադառնալու ցանկությամբ։ Ռուստամ Բադասյանը նաև վստահություն է հայտնել, որ Նախարարությունը նույն ակտիվությամբ կշարունակի համագործակցությունը ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան առաքելության հետ և այդ համատեքստում ողջունել ու բարի գալուստ է մաղթել տնօրենի պաշտոնակատար Դեյվիդ Հոֆմանին։
Դեբորա Գրիզերը նույնպես բարձր է գնահատել Արդարադատության նախարարության հետ համագործակցությունը և վստահեցրել, որ աշխատանքային լավ փորձ ունեցող Դեյվիդ Հոֆմանը կնպաստի ձևավորված արդյունավետ փոխգործակցության ամրապնդմանը։
Առցանց հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր, որոնք վերաբերել են դատաիրավական և հակակոռուպցիոն ոլորտներում համագործակցությանը։

Рустам Бадасян попрощался с директором Армянской миссии USAID
Министр юстиции Рустам Бадасян, в ходе онлайн встречи, попрощался с директором Армянской миссии USAID Деборой Гризер, завершающей миссию в Армении, и поблагодарил ее за отличное сотрудничество.
Во встрече приняли участие исполняющий обязанности директора Армянской миссии USAID США Дейвид Хоффман, заместитель министра юстиции Кристине Григорян и другие.
Министр высоко оценил личный вклад Деборы Гризер в деле реализации совместных программ, включенных в широкую повестку реформ, в частности, отметил значение работ Фонда “Центр развития законодательства и правовых исследований”, действующего при содействии USAID и пожелал успехов г-же Гризер в ее дальнейшей деятельности, выразив надежду, что она покидает Армению с хорошими впечатлениями и с желанием вернуться сюда. Рустам Бадасян также выразил уверенность, что министерство с той же активностью продолжит сотрудничество с Армянской миссией USAID США и в этом контексте приветствовал и пожелал всего наилучшего  исполняющему обязанности директора Дэвиду Хоффману.
Дебора Гризер также высоко оценила сотрудничество с Министерством юстиции и заверила, что уже имеющийся хороший опыт работы Дейвид Хоффман применит в деле укрепления сформировавшегося эффективного взаимодействия.
В ходе онлайн встречи стороны обсудили также и ряд вопросов, представляющих взаимный интерес, которые касались сотрудничества в судебно-правовой и антикоррупционной сферах.