Ուղղորդված արշավ է կատարվում Արայիկ Հարությունյանի դեմ. Արփի Դավոյան (տեսանյութ)
Արսեն Ջուլֆալակյանի՝ մանդատից հրաժարվելու մասին ես իմացել եմ նրա ֆեյսբուքյան գրառումից։ Այս մասին «Ա1+»-ի հետ զրույցում նշեց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արփի Դավոյանը։
Պատգամավորը հավելեց՝ գործընկերոջ հետ չի խոսել, հետևաբար՝ չի ուզում մեկնաբանել նրա քայլը․
«Արսեն Ջուլֆալակյանը մեր լավագույն գործընկերներից, մեր լավագույն պատգամավորներից է, չեմ ուզում որևէ բան ասել, քանի դեռ չեմ խոսել նրա հետ»։
Ինչ վերաբերում է ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի շուրջ հասունացած դժգոհություններին և ԼՀԿ-ի հայտարարությանը, թե անվստահություն են հայտնելու նրան, Դավոյանը համոզմունք հայտնեց, որ ուղղորդված արշավ է կատարվում Արայիկ Հարությունյանի դեմ․
«Արայիկ Հարությունյանի հետ կապված այս աղմուկը ես ավելի շատ վերագրում եմ մամուլի շատ ներկայացուցչների ուղղորդված և իրականությանը չհամապատասխանող տեղեկատվության տարածմանը»։
Դավոյանի համոզմամբ՝ կան շրջանակներ, ովքեր ամեն գնով փորձում են վարկաբեկել նախարարներին, պատգամավորներին, առհասարակ՝ իշխող ուժի ներկայացուցիչներին, վերջինս  չի բացառում, որ հաջորդը թիրախավորվելու է այլ պաշտոնյա։
Ինչ վերաբերում է ԲՀԿ-ի նախաձեռնած հանրահավաքին և կրթության ոլորտից դժգոհություններին, Դավոյանն ասաում է․
«Ես չգիտեմ այդ հանրահավաքը երբ և որտեղ է տեղի ունենալու, բայց եթե այդտեղ կրթության հետ կապված խնդիրների մասին խոսողներից մեկը լինելու է Ծառուկյանը, ես ոչինչ ավելին ասելիք չունեմ»։
Քաղաքական թեժ աշնան մասին հայտարարություններին ի պատասխան պատգամավորը հիշեցնում է՝ 2018 թվականի մայիսից հետո արտախորհրադարանական ընդդիմությունները, որոնք, ըստ նրա, նախկին իշխանության ներկայացուցիչներն են, նրանց ընկեր- բարեկամներն են, անընդհատ խոստանում են թեժ աշուն, թեժ գարուն, թեժ ձմեռ, թեժ ամառ․
«Եթե իրենք իրենց համարում են ընդդիմություն, ես չեմ կարծում, որ ընդդիմությունը պետք է ինչ-որ խոստումներ տա, ընդդիմությունը պետք է գործի, իսկ իրենք գործում են  սեփական ամբիցիաների մղումով։ Թող հանրահավաք անեն, ո՞վ է իրենց խանգարում, ուղղակի շատ կարևոր է՝ այդ ամենի մեջ լինել ազնիվ և արդար, իսկ այդ մարդիկ այդպիսին չեն»։

Ведется направленная кампания против Араика Арутюняна: Арпи Давоян (видео)
Поддержи А1+!Об отказе от мандата Арсена Джулфалакяна я узнала из его записи в фейсбук. Об этом в беседе с «А1+» отметила депутат от фракции «Мой шаг» Арпи Давоян.
Депутат добавила: она не говорила с коллегой, следовательно, не хочет комментировать его шаг:
«Арсен Джулфалакян – один из наших лучших коллег, наших лучших депутатов, не хочу ничего говорить, пока я не поговорила с ним».
Касательно недовольств, назревших против министра ОНКС Араика Арутюняна, и заявления ПСА, что ему будет объявлено недоверие, Давоян выразила убеждение, что против Араика Арутюняна ведется направленная кампания:
«Этот шум, связанный с Араиком Арутюняном, я больше приписываю распространению направленной и не соответствующей действительности информации представителями СМИ».
Давоян убеждена: есть круги, которые любой ценой хотят скомпрометировать министров, депутатов, представителей власти в целом, она не исключает, что следующей мишенью будет другой чиновник.
Касательно митинга, инициированного ППА, и недовольств сферой образования, Давоян говорит:
«Я не знаю, когда и где пройдет этот митинг, но если там одним из говорящих на тему образования будет Царукян, мне больше нечего сказать».
В ответ на заявления о жаркой политической осени депутат напоминает: с мая 2018 года внепарламентская оппозиция, которую, по ее мнению, составляют представители прежних властей, их друзья и родственники, постоянно обещают жаркую осень, жаркую весну, жаркую зиму, жаркое лето:
«Если они считают себя оппозицией, я не считаю, что оппозиция должна давать какие-либо обещания, оппозиция должна действовать, а они действуют по велению собственных амбиций. Пусть проведут митинг, кто им мешает? Просто очень важно быть во всем этом честным и справедливым, а эти люди не являются таковыми».