Պաշտպանության նախարարը Լեհաստանի դեսպանին ներկայացրել է տարածաշրջանում զարգացող անվտանգային խնդիրները
Սեպտեմբերի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Պավել Չեպլակին և ռազմական կցորդ, գնդապետ Վոյչեխ Վիշնևսկուն:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է գնդապետ Վիշնևսկուն Հայաստանում առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք։
Կարևորելով պաշտպանության բնագավառում հայ-լեհական համագործակցությունը՝ պաշտպանության նախարարը գոհունակությամբ արձանագրել է, որ, չնայած համավարակով պայմանավորված սահմանափակումներին, սեպտեմբերի սկզբից կողմերի ջանքերի շնորհիվ հնարավոր է դարձել վերսկսել հայ-լեհական երկկողմ ռազմական համագործակցության 2020թ պլանով նախատեսված միջոցառումները։ Դեսպան Չեպլակն իր հերթին հայտնել է համագործակցության զարգացման ուղղությամբ լեհական կողմի պատրաստակամությունը։ Կողմերը պայմանավորվել են համագործակցության դինամիկան վերականգնելու ուղղությամբ։
Հանդիպման ընթացքում պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է նաև տարածաշրջանում զարգացող անվտանգային խնդիրները։

Министр обороны представил послу Польши вопросы проблем безопасности в регионе
Министр обороны Армении Давид Тоноян 9 сентября принял чрезвычайного и полномочного посла Польши в Армении Павла Чеплака и военного атташе полковника Войчеха Вишневского.
Министр обороны поздравил полковника Вишневского с началом миссии в Армении и пожелал ему плодотворной работы.
Подчеркнув значение армяно-польского сотрудничества в сфере обороны, Давид Тоноян с удовлетворением констатировал, что, несмотря на обусловленные пандемией ограничения, с начала сентября усилиями сторон стало возможным возобновление мероприятий, предусмотренных по плану двустороннего военного сотрудничества на 2020 год. Посол Чеплак, в свою очередь, заявил о готовности польской стороны к развитию сотрудничества. Стороны договорились о восстановлении динамики сотрудничества.