090920ChanaparhVostikan (6) (1)
Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է ԱՀ ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանության մի խումբ ծառայողների հետ (տեսանյութ)
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 9-ին հանդիպել է ԱՀ ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանության մի խումբ ծառայողների հետ
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել ճանապարհային ոստիկանության հետևողական ու արդյունավետ աշխատանքը և կարևորել օրենքի առջև բոլորի հավասարության սկզբունքի պահպանումը: Նախագահը միաժամանակ նշել է, որ ծառայողական պարտականությունների իրականացման ժամանակ ճանապարհային ոստիկանության ծառայողների դրսևորած վարքագիծը ևս շատ կարևոր է, և պահանջել է առավելագույնս հարգալից լինել բոլորի նկատմամբ
«Դուք շատ կարևոր գործառույթներ իրականացնելով հանդերձ նաև տրամադրություն ու կարծիք եք ձևավորում պետության ու իշխանության մասին: Դրա համար առանցքային է, թե ինչպիսի վերաբերմունք եք ցուցաբերում հանրապետության քաղաքացիների և Արցախ այցելած հյուրերի հանդեպ: Վստահեցնում եմ, որ իշխանություններն ունեն բավարար կամք ու վճռականություն պայքարելու համակարգում տեղ գտած բոլոր տեսակի արատավոր երևույթների դեմ: Օրենքի գերակայությունը մեր երկրում այլընտրանք չունի, և դուք ձեր բաժին պարտականությունների կատարման ժամանակ պետք է գործեք միայն օրենքի տառին ու ոգուն համապատասխան»,- ասել է Ա. Հարությունյանը:
Հանրապետության նախագահը նշել է նաև, որ ճանապարհային ոստիկանության նյութատեխնիկական պայմանների պատշաճ ապահովումը և ծառայողների սոցիալական խնդիրները մշտապես գտնվելու են կառավարության ուշադրության կենտրոնում՝ այդ համատեքստում ընդգծելով, որ սեպտեմբերի 1-ից կտրուկ կբարձրանան անձնակազմի աշխատավարձերը

090920ChanaparhVostikan (6) (1)
9 сентября президент Республики Арцах Араик Арутюнян встретился с группой сотрудников дорожной полиции Республики Арцах.
Глава государства высоко оценил последовательную и эффективную работу дорожной полиции и отметил важность соблюдения принципа равенства всех перед законом. В то же время президент отметил, что поведение, проявляемое служащими дорожной полиции при выполнении служебных обязанностей, также очень важно, и потребовал относиться ко всем с максимальным уважением.
«Вы, выполняя очень важные функции, формируете также настроение и мнение о государстве и власти. Поэтому ключевым является то, как вы относитесь к гражданам республики и к гостям, посетившим Арцах. Заверяю вас, что власти обладают достаточной волей и решимостью бороться со всеми порочными явлениями в системе. Верховенство закона в нашей стране не имеет альтернативы, и при выполнении своих обязанностей вы должны действовать только в соответствии с буквой и духом закона», - сказал А. Арутюнян
Президент республики отметил также, что надлежащее обеспечение материально-технических условий дорожной полиции и социальные проблемы служащих всегда будут находиться в центре внимания правительства, подчеркнув, что с 1 сентября довольно повысятся зарплаты служащих ДП.