Զարուհի Բաթոյանը մեկնում է արձակուրդ
«Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 9-րդ հոդվածի 16-րդ մասով, «Կառավարչական իրավահարաբերությունների կարգավորման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 10-րդ հոդվածի 13-րդ մասով և «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝
1. Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանին տրամադրել 2020-2021 թվականների աշխատանքային տարվա ամենամյա նվազագույն արձակուրդի մասը՝ 2020 թվականի սեպտեմբերի 14-18-ը ներառյալ:
2. Զարուհի Բաթոյանի արձակուրդում գտնվելու ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարին կփոխարինի Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի առաջին տեղակալ Ռուբեն Սարգսյանը»,- ասված է որոշման մեջ:

Заруи Батоян уходит в отпуск
Премьер-министр Армении Никол Пашинян подписал решение о предоставлении отпуска министру труда и социальных вопросов Заруи Батоян. Об этом сообщает сайт e-gov.am
“Руководствуясь ч. 16 ст. 9 Закона Республики Армения “Об общественной службе”, ч. 13 ст. 10 Закона Республики Армения “О регулировании управленческих правоотношений” и ч. 1 ст. 18 Закона Республики Армения “О структуре и деятельности правительства”:
1. Министру труда и социальных вопросов Республики Армения Заруи Батоян предоставить часть ежегодного минимального отпуска 2020 - 2021 годов, с 14 по 18 сентября 2020 года включительно.
2. 2. В период пребывания Заруи Батоян в отпуске министра труда и социальных вопросов Армении заменит первый заместитель министра труда и социальных вопросов Армении Рубен Саркисян”, - говорится в решении премьер-министра.