FVDJLSXQIRGY5KDS4RICC2QE7U
Սեպտեմբերի 4-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 44461 դեպք, որոնցից 39257-ն` առողջացած, 891-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4041 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 213644 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 190 նոր դեպք և 402 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 64 (տղամարդ), 81 (կին), 61 (կին) և 83 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 272 է:

FVDJLSXQIRGY5KDS4RICC2QE7U
В Армении по состоянию на 4 сентября всего подтверждено 44 461 случаев COVID-19, 39 257  из которых выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 4 041 пациентов. За последние сутки проведено 2 363 тестов, а в общем счете 213 644.
Таким образом, выявлено 190 новых случаев заражения, 402 больных выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 891 летальных исходов (увеличились на 4).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончались мужчина 64 лет и женщины 81, 61, 83 лет. Они имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксирован 1 случай смерти пациента с диагнозом COVID-19, в котором смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев 272.