Վաչագան Ղազարյանի նկատմամբ նոր քրեական գործ է հարուցվել
ԱԱԾ պետական պահպանության ծառայության պետի նախկին առաջին տեղակալ Վաչագան Ղազարյանի նկատմամբ նոր քրեական գործ է հարուցվել Քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի (յուրացնելը կամ վատնելը) հատկանիշներով։ Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց ՀՔԾ մամուլի քարտուղար Մարինա Օհանջանյանը։
Ըստ մամուլում շրջանառվող տեղեկությունների՝ քրեական գործի առիթ է հանդիսացել այն, որ Վաչագան Ղազարյանը իր կնոջը՝ Ռուզաննա Բեգլարյանին, պետական պահպանության ծառայության աշխատակից վարորդ է տրամադրել։ Մամուլում նաև նշում են, որ ՊՊԾ-ի 6 այլ աշխատակիցներ հսկել են Վաչագան Ղազարյանին ու նրա կնոջը պատկանող «Յանս» ռեստորանային համալիրը։
Վաչագան Ղազարյանը երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի թիկնազորի նախկին պետն էր։
2020 թվականի փետրվարին Հատուկ քննչական ծառայությունը կարճել էր Վաչագան Ղազարյանի և նրա կնոջ՝ Ռուզաննա Բեգլարյանի ընդհանուր քրեական գործը, որն առնչվում էր ինչպես հարկերից խուսափելուն, այնպես էլ ապօրինի հարստացմանը։

В отношении Вачагана Казаряна возбуждено новое уголовное дело
В отношении бывшего первого заместителя начальника Службы государственной охраны СНБ Вачагана Казаряна возбуждено новое уголовное дело по признакам статьи 179 УК Республики Армения (присвоение или растрата).
Согласно муссируемым в прессе сведениям, поводом для уголовного дела стало то, что Вачаган Казарян в свое время предоставил супруге Рузанне Бегларян водителя – сотрудника Службы государственной охраны. В прессе также отмечают, что 6 других сотрудников ППС охраняли ресторанный комплекс “Янс”, принадлежащий Вачагану Казаряну и его супруге.
Вачаган Казарян был бывшим начальником охраны третьего президента Сержа Саркисяна.
В феврале 2020 года Специальная следственная служба прекратила уголовное дело Вачагана Казаряна и его супруги Рузанны Бегларян, касающееся как уклонения от уплаты налогов, так и незаконного обогащения.