Նախագահն իր զորակցությունն է հայտնել պայթյունից տուժած քաղաքացիներին և շենքի բոլոր բնակիչներին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն իր զորակցությունն է հայտնում Երևանի Ռայնիսի փողոցի թիվ 3 հասցեում գազի արտահոսքից տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով տուժած քաղաքացիներին և շենքի բոլոր բնակիչներին։
Նախագահ Սարգսյանը խորին ցավակցություն է հայտնում պայթյունի հետևանքով զոհված Արթուր Ղազարյանի ընտանիքին, իսկ վիրավորներին մաղթում է շուտափույթ ապաքինում։
Միաժամանակ Հանրապետության նախագահը վստահություն է հայտնում, որ քաղաքային իշխանությունների, ինչպես նաև կառավարության աջակցությամբ հնարավորինս արագ կվերացվեն պատահարի հետևանքները, կկարգավորվի բոլոր այն բնակիչների կեցության խնդիրը, որոնց բնակարանները մասամբ վնասվել կամ ամբողջությամբ փլուզվել են պայթյունից։

Президент выразил поддержку пострадавшим в результате взрыва здания гражданам и всем жильцам здания
Президент Армении Армен Саркисян выражает поддержку гражданам и всем жителям дома, пострадавшим в результате взрыва из-за утечки газа на улице Райниса 3 в Ереване.
Армении Саркисян выразил глубокие соболезнования семье погибшего в результате взрыва Артура Казаряна и пожелал раненым скорейшего выздоровления.
Вместе с тем президент выражает уверенность, что при поддержке городских властей, а также правительства, последствия аварии будут устранены в кратчайшие сроки, будет решена проблема проживания всех жителей, чьи квартиры были частично повреждены или полностью разрушены в результате взрыва.