Արմեն և Նունե Սարգսյանները հանդիպել են Հայաստանում ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի նորանշանակ ներկայացուցչի հետ (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի (ՅՈՒՆԻՍԵՖ) նորանշանակ ներկայացուցիչ Մարիեն Քլարկ-Հաթթինգին (Marianne Clark-Hattingh):
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև տիկին Նունե Սարգսյանը, ով ամիսներ առաջ ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի կողմից նշանակվել է երեխաների իրավունքների արտակարգ պաշտպան:
Նախագահ Սարգսյանը բարձր է գնահատել ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի գործունեությունը Հայաստանում երեխաների իրավունքների պաշտպանության, նրանց խնամքի, առողջության և կրթական խնդիրների լուծման գործում:
Տիկին Մարիեն Քլարկ-Հաթթինգն ասել է, որ ուրախ է հանդիպել Երեխայի իրավունքների արտակարգ պաշտպանի հետ: Նա վերահաստատել է ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի պատրաստակամությունը՝ սերտորեն համագործակցելու երեխաների իրավունքների պաշտպանության և նրանց բարօրության ապահովման ուղղությամբ:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել երեխաների իրավունքների պաշտպանության ոլորտում առկա մարտահրավերների և առաջնահերթությունների վերաբերյալ:
Նախագահ Սարգսյանը պատրաստակամություն է հայտնել հնարավորինս աջակցել ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ծրագրերին՝ միաժամանակ առաջարկելով իրագործել համատեղ նոր ձեռնարկներ:

Армен и Нунэ Саркисяны встретились с новоназначенным представителем Детского фонда ООН в Армении (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян 26 августа принял новоназначенного представителя Детского фонда ООН (ЮНИСЕФ) в Армении Марианну Кларк-Хаттинг.
На встрече присутствовала супруга президента Нунэ Саркисян, которая несколько месяцев назад была назначена ЮНИСЕФ чрезвычайным защитником прав детей.
Президент Саркисян высоко оценил работу ЮНИСЕФ по защите прав детей в Армении, уходу за ними и решению здравоохранительных и образовательных проблем.
Г-жа Марианна Кларк-Хаттинг отметила, что рада встрече с чрезвычайным защитником прав детей. Она подтвердила готовность ЮНИСЕФ к тесному сотрудничеству по защите прав детей и обеспечению их благополучия.
Собеседники обменялись мнениями о вызовах и приоритетах в сфере защиты прав детей.
Президент Саркисян выразил готовность максимально поддерживать программы ЮНИСЕФ, одновременно предложив новые совместные инициативы.