Aeroflot-ը կսկսի Հայաստանից շաբաթական 2 չվերթ իրականացնել
Աջակցիր «Ա1+»-ինՍույն թվականի օգոստոսի 27-ից Aeroflot ավիաընկերությունը կսկսի շաբաթական 2 չվերթ հաճախականությամբ չվերթեր իրականացնել՝ յուրաքանչյուր հինգշաբթի և շաբաթ օրերին:
Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանից Մոսկվայի «Շերեմետևո» օդանավակայան հինգշաբթի և շաբաթ օրերին իրականացվող չվերթերի տոմսերը կարող են ձեռք բերել միայն այն քաղաքացիները, ովքեր «Շերեմետևո» օդանավակայանից, որպես տարանցիկ օդանավակայան, կշարունակեն իրենց չվերթերը դեպի Լոս-Անջելես, Շանհայ և եվրոպական երկրներ:
Խնդրում ենք նկատի ունենալ, որ «Շերեմետևո» օդանավակայանով տարանցիկ երկիր ճանապարհորդելիս ուղևորները պետք է ունենան ՊՇՌ հետազոտության տեղեկանք (անգլերեն կամ ռուսերեն լեզուներով): Հետազոտությունը պետք է արված լինի մեկնելուց ոչ ավելի վաղ, քան 72 ժամ առաջ: Ուղևորը պետք է ուսումնասիրի նաև մեկնման երկրի մուտքի կանոնները և իր մոտ ունենա բոլոր անհրաժեշտ փաստաթղթերը:
Հիշեցնենք նաև, որ այսուհետ Հայաստանի Հանրապետության տարածք մուտք գործող անձը, եթե ախտանշաններ առկա չեն և նա չի հոսպիտալացվել, կարող է իր ընտրությամբ կա՛մ ինքնամեկուսանալ 14-օրյա ժամկետով, կա՛մ էլ ինքնամեկուսացման ընթացքում անցնել ՊՇՌ հետազոտություն և թեստի բացասական պատասխան ստանալու դեպքում դուրս գալ ինքնամեկուսացումից։

118416437_2966109316829075_513064872775099234_o
Авиакомпания «Аэрофлот» будет выполнять рейсы два раза в неделю из ереванского аэропорта «Звартноц». Об этом говорится на странице аэропорта «Звартноц» в Facebook.
«С 27 августа этого года “Аэрофлот” начнет выполнять полеты два раза в неделю - каждый четверг и субботу. Авиабилеты из ереванского аэропорта “Звартноц” в московский аэропорт “Шереметьево” по четвергам и субботам могут приобрести только те граждане, которые будут продолжать полет из аэропорта Москвы в качестве транзитного аэропорта в Лос-Анджелес, Шанхай, и европейские страны», - говорится в  сообщении.
Отмечается также, что для транзита через «Шереметьево» граждане должны иметь справку о проведении ПЦР-теста на русском или английском языках. Тест должен быть пройден не ранее 72 часов назад. Пассажиры также должны ознакомиться со всеми правилами отбытия и иметь при себе все необходимые документы.
Лицо, въезжающее на территорию Республики Армения, при отсутствии симптомов, может либо добровольно самоизолироваться на 14 дней, либо пройти ПЦР-обследование во время самоизоляции и при отрицательном ответе выйти из самоизоляции.