Նախագահ Հարությունյանը հարգանքի տուրք է մատուցել Արցախի հերոս Աշոտ Ղուլյանի հիշատակին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն օգոստոսի 24-ին Ստեփանակերտում հարգանքի տուրք է մատուցել Արցախի հերոս Աշոտ Ղուլյանի (Բեկոր) հիշատակին՝ ծաղիկներ խոնարհելով հերոսի անունը հավերժացնող պուրակում տեղադրված հուշարձանի պատվանդանին:
Աշոտ Ղուլյանի հրամանատարությամբ՝ առաջին վաշտը մասնակցել է բազմաթիվ ռազմական գործողությունների, ինչի արդյունքում ազատագրվել են հակառակորդի օկուպացիայի տակ գտնվող տասնյակ հայկական բնակավայրեր: Նա զոհվել է 1992 թ. օգոստոսի 24-ին Մարտակերտի շրջանի Դրմբոն գյուղի ազատագրման ժամանակ:

Президент Арутюнян воздал дань памяти Герою Арцаха Ашоту Гуляну
Поддержи А1+!24 августа президент Республики Арцах Араик Арутюнян в Степанакерте воздал дань уважения памяти Героя Арцаха Ашота Гуляна (Бекор), возложив цветы к постаменту памятника, установленному в сквере, увековечивающем имя героя.
Первая рота под командованием Ашота Гуляна участвовала во многих военных действиях, в результате которых были освобождены десятки армянских населенных пунктов, находящихся под оккупацией противника. Он погиб 24 августа 1992 года во время освобождения села Дрмбон Мартакертского района.