Հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 33, մահվան՝ 3 նոր դեպք
Հայաստանում օգոստոսի 24-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 33 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 42 825-ի:
Մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 2 քաղաքացի, մահացածների թիվը 854 է:
Մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան մեկ դեպք: Օգոստոսի 24-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 256 է: Ընդհանուր առմամբ, մեկ օրում մահացել է 3 մարդ, իսկ մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 1110-ի:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 72 (կին) և 71 (կին) տարեկան: Վերջիններս ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 58 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 36 049, փաստացի բուժվողներինը՝ 5666 (մեկ օրում նվազել է 28-ով): Մեկ օրում արվել է 380 թեստ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 195 574 թեստ:

Подтверждено 33 новых случая коронавируса, 3 новых случая смерти
В Армении по состоянию на 24 августа всего подтверждено 42 825 случаев COVID-19, 36 049  из которых выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 5 666 пациентов. За последние сутки проведено 380 тестов (в выходные дни делается мало тестов), а в общем счете 195 574.
Таким образом, выявлено 33 новых случаев заражения, 58 больных выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 854 летальных исхода (увеличились на 2).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были   женщины 71 и 72 лет. Они имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксирован 1 случай смерти пациента с диагнозом COVID-19, в котором смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев - 256.