ՀԾԿՀ-ն մոնիթորինգ կիրականացնի «Վեոլիա Ջուր» ընկերությունում
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Վեոլիա Ջուր» ՓԲԸ-ի կողմից մատուցվող ծառայությունների սակագների հաշվարկում ներառվող մանրածախ ջրամատակարարման փաստացի ծավալների մոնիթորինգ իրականացնելու վերաբերյալ
«Վեոլիա Ջուր» ՓԲԸ-ի կողմից 2020 թվականի օգոստոսի 7-ին ներկայացված խմելու ջրի մատակարարման և ջրահեռացման (կեղտաջրերի մաքրման) ծառայությունների մատուցման սակագների վերանայման հայտի ուսումնասիրության շրջանակում ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը նախաձեռնել է ընկերության կողմից գրանցված մանրածախ ջրամատակարարման փաստացի ծավալների մոնիթորինգ՝ 2020 թվականի սեպտեմբերի 1-ից մինչև նոյեմբերի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում:
Խմելու ջրի ոլորտում ապօրինի միացումների կամ ապօրինի ջրօգտագործման դեպքերի վերաբերյալ տեղեկատվության տիրապետելու դեպքում կարող եք դրանք տրամադրել հանձնաժողովին՝ զանգահարելով (010) 584 529 հանձնաժողովի թեժ գծին:
Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ ցանկության դեպքում կարող եք անձամբ մասնակցել վերը նշված մոնիթորինգին:
ՀՀ ՀԾԿՀ նախագահի 2020թ. օգոստոսի 18-ի «Վեոլիա Ջուր» ՓԲԸ-ի կողմից մատուցվող ծառայությունների սակագների հաշվարկներում ներառվող մանրածախ ջրամատակարարման փաստացի ծավալների մոնիթորինգ իրականացնելու մասին» №516-ՀՆ հրաման:

КРОУ проведет мониторинг в компании «Веолия Джур»
Комиссия по регулированию общественных услуг Армении инициировала мониторинг фактических объемов розничного водоснабжения, зарегистрированного компанией “Веолия Джур” в период с 1 сентября по 1 ноября 2020 года.
В рамках рассмотрения заявки ЗАО “Веолия Джур” о пересмотре тарифов на предоставление услуг по снабжению питьевой водой и водоотводу (очистке сточных вод), представленной 7 августа 2020 года, Комиссия по регулированию общественных услуг Армении инициировала мониторинг фактических объемов розничного водоснабжения, зарегистрированного компанией, в период с 1 сентября по 1 ноября 2020 года.
Комиссия сообщает, что в случае владения информацией о незаконных подсоединениях или случаях незаконного водопользования в сфере питьевой воды граждане могут предоставить их комиссии, позвонив по горячей линии комиссии (010) 584 529. В то же время сообщается, что  желающие могут лично участвовать в вышеуказанном мониторинге.