Կորոնավիրուսի տնտեսական հետևանքների չեզոքացման 21-րդ միջոցառման արդյունքները. քանի շահառու է օգտվել
Պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ ավարտվել է կորոնավիրուսի տնտեսական հետևանքների չեզոքացման 21-րդ միջոցառումը (դիմումների ներկայացման վերջնաժամկետն էր 2020 թվականի հուլիսի 10-ը):
Միջոցառման շրջանակում կոմիտեի կողմից ուսումնասիրվել են 52,196 հարկ վճարողների եկամտային հարկի և սոցիալական վճարի ամսական հաշվարկներ:
Մարտ և ապրիլ ամիսների հարկային հաշվարկների տվյալներով ծրագրի պոտենցիալ շահառու կարող էին հանդիսանալ (ունեին 2-100 աշխատատեղ)` 19,737-ը: Վերջիններիս մայիս ամսվա հաշվարկների գնահատման արդյունքում միջոցառման շահառու են համարվել և ծանուցվել 13,454-ը կամ շուրջ 68%-ը:
2020թ. հուլիսի 11-ի դրությամբ աջակցությունը ստանալու դիմում են ներկայացրել 12,857-ը կամ շահառու համարված սուբյեկտների շուրջ 96 %-ը: Կոմիտեի կողմից բոլոր դիմումներին ընթացք է տրվել և փոխանցվել է շուրջ 2.6 մլրդ դրամ:

Результаты 21-го мероприятия по нейтрализации экономических последствий коронавируса: сколько бенефициаров воспользовались
Комитет по государственным доходам сообщает, что завершилось 21-ое мероприятие по нейтрализации экономических последствий эпидемии COVID-19 (крайний срок подачи заявок - 10 июля 2020 года).
В рамках 21-го мероприятия комитет изучил ежемесячные расчеты подоходного налога и социальных выплат 52,196 налогоплательщиков.
По данным налоговых расчетов за март и апрель, потенциальными бенефициарами программы могли стать 19,737 налогоплательщиков (с 2 до100 рабочих мест). В результате оценки их расчетов за май бенефициарами мероприятия были признаны и уведомлены 13,454 или около 68% налогоплательщиков.
По состоянию на 11 июля 2020 г. заявки на содействие подали 12,857 или 96% субъектов, признанных бенефициарами. Комитет дал ход всем заявкам и перечислил около 2,6 млрд. драмов.