Կորոնավիրուսի հետեւանքով մահվան 8 նոր դեպք կա
Օգոստոսի 3-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 39102 դեպք, որոնցից 29861-ն` առողջացած, 762-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8251 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 167095 թեստավորում: Այդ մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 52 նոր դեպք և 111 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 72 (տղամարդ), 75 (կին), 72 (կին), 58 (կին), 68 (տղամարդ), 71 (տղամարդ), 90 (տղամարդ) և 57 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։

8 новых случаев смерти от коронавируса
В Армении по состоянию на 3 августа всего подтверждено 39 102 случая COVID-19, 29 861 из которых выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 8 251 пациентов. За последние 24 часа было проведено 394 теста, а в общем счете 167 095.
Выявлено 52 новых случая заражения, 111 больных выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 762 летальных исхода (увеличились на 8).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были  мужчины 72, 68, 71, 90, 57 лет и женщины 75, 72, 58 лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.