Քաղաքացիներն արձագանքում են Ռոբերտ Քոչարյանի դիտարկումներին (տեսանյութ)
Ռոբերտ Քոչարյանը «5-րդ ալիք», «Հ2» և «Երկիր մեդիա» հեռուստաընկերություններին տված հարցազրույցում քննադատեց Նիկոլ Փաշինյանի վարած ներքին ու արտաքին քաղաքականությունը, խոսեց իշխանափոխության անհրաժեշտության մասին՝ չբացառելով զանգվածային ճնշումները՝ ճանապարհներ փակելու միջոցով։
«Ա1+»-ն այսօր քաղաքացիներից հարցումների միջոցով փորձեց պարզել՝ կա՞ արդյոք իշխանափոխության հանրային պահանջ։
Հարցված քաղաքացիների շրջանում իշխանափոխության անհրաժեշտություն տեսնողներ չեղան․
«Ես չեմ հավատում, որ ընդհանրապես իշխանափոխություն կլինի»,-նշեց քաղաքացիներից մեկը։
Կային քաղաքացիներ, ովքեր իշխանափոխության հանրային պահանջ չտեսնելով հանդերձ՝ միևնույն ժամանակ դժգոհեցին գործող իշխանության վարած քաղաքականությունից․
«Պարոն Փաշինյանի ցանկությունը վարչապետի աթոռին հասնելն էր, մինչդեռ ժողովուրդն ուզում էր իրավական պետություն ունենալ»։
Եղան նաև Ռ․ Քոչարյանին սուր քննադատության ենթարկողներ․
«Թող Ռոբերտ Քոչարյանը մտածի՝ իր ա ժամանակաշրջանում ոնց էր ղեկավարում ՀՀ-ն և ըստ այդմ որոշի՝ իշխանափոխության կարիք կա, թե ոչ, ես համամիտ չեմ նրա հետ»,-նշեց հարցված քաղաքացիներից մեկը։
Քաղաքացիներից հետաքրքրվեցինք նաև ընդդիմության միավորման, բևեռի ձևավորման և հնարավոր փոփոխությունների մասին, նրանց մեծ մասը միավորումից լուրջ ակնկալիքներ չուներ։

Граждане отреагировали на наблюдения Роберта Кочаряна (видео)
Роберт Кочарян в интервью телекомпаниям «5-й канал»,  «H2» и «Еркир медиа» критиковал внутреннюю и внешнюю политику, проводимую Николом Пашиняном, сказал о необходимости смены власти, не исключая массового давления путем перекрытия дорог.
Сегодня «А1+» посредством опроса граждан попытался узнать, есть ли общественная потребность в смене власти?
Среди опрошенных граждан не было тех, кто видел бы необходимость в смене власти:
«Я не верю, что будет смена власти»,- отметил один из граждан.
Были граждане, которые, не видя общественной потребности в смене власти, в то же время были недовольны политикой, проводимой правящей властью:
«Желанием господина Пашиняна было добраться до кресла премьера, тогда как народ хочет иметь правовое государство».
Были также те, кто подверг острой критике Р. Кочаряна:
«Пусть Роберт Кочарян думает, как в свое время руководил РА и решит, есть ли необходимость в смене власти, или нет, я с ним не согласен»,- отметил один из опрошенных граждан.
Мы поинтересовались у граждан также об объединении оппозиции, формировании полюса и возможных изменениях, у большинства из них не было серьезных ожиданий от объединения.