Հայաստանում COVID-19-ով հիվանդացել է մինչև 18 տարեկան 2230 երեխա. 158-ն ունեցել են թոքաբորբ
Հայաստանում հուլիսի 17-ի դրությամբ COVID-19 վարակ հաստատվել է մինչև 18 տարեկան 2230 երեխայի մոտ: Ամենափոքր պացիենտը նորածնային տարիքի է 0-28 օրական:
Ինչպես «Արմենպրես»-ի հարցմանն ի պատասխան տեղեկացրին ՀՀ առողջապահության նախարարությունից, երեխաներից 1134-ի վիճակը գնահատվել է թեթև կամ միջին ծանրության, 12-ը՝ ծանր, 1-ը` ծայրահեղ ծանր:
Թոքաբորբ ախտորոշվել է 158 երեխայի մոտ, անախտանիշ դեպքերը 925-ն են: Երեխաներից 1231-ը տղաներ են, իսկ 999-ը` աղջիկներ:
Հուլիսի 17-ի դրությամբ առողջացում է գրանցվել 1665 երեխայի մոտ:
COVID-19 վարակով երեխաներն ամենաշատը եղել են Երևանից՝ 1125։ Վայոց ձորում գրանցվել է 29, Կոտայքում` 266, Տավուշում` 33, Շիրակում` 105, Լոռիում` 54, Արարատում` 146, Արագածոտնում` 74, Սյունիքում` 31, Արմավիրում` 131, Գեղարքունիքում` 165 դեպք։
Հայաստանում երեխաների շրջանում հաստատված դեպքերից 71-ն օտարերկրյա քաղաքացիներ են։
Հայաստանում հուլիսի 23-ի` ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 36162 դեպք, որոնցից 25244-ն` առողջացած, 688-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10013 պացիենտ:

В Армении 2230 детей в возрасте до 18 лет заразились COVID-19 - у 158 была пневмония
Поддержи А1+!По состоянию на 17 июля в Армении 2230 детей в возрасте до 18 лет были диагностированы с инфекцией COVID-19. Самому младшему пациенту - новорожденному - 0-28 дней.
В Министерстве здравоохранения РА сообщили «Арменпресс», что состояние 1134 детей было оценено как легкое или умеренное, 12 - тяжелое и 1 - крайне тяжелое.
Пневмония была диагностирована у 158 детей, 925 случаев - бессимптомно. 1231 из детей - мальчики, 999 - девочки.
По состоянию на 17 июля 1665 детей выздоровели.
Большинство детей с инфекцией COVID-19 были из Еревана - 1125. 29 случаев было зарегистрировано в Вайоц Дзоре, 266 – в Котайке, 33 – в Тавуше, 105 – в Шираке, 54 – в Лори, 54 – в Арарате, 146 – в Арагацотне, 31 – в Сюнике, 131 – в Армавире, 165 – в Гегаркунике.
71 из подтвержденных случаев среди детей в Армении являются иностранными гражданами.
По состоянию на 11:00 утра 23 июля в Армении было подтверждено в общей сложности 36 162 случая коронавирусной болезни, из которых 25 244 выздоровели и 688 умерли. 10013 пациентов в настоящее время получают лечение от коронавируса.